W 2012 r. rozpoczęłam edukację młodych szamanów.

 

SZAMANIZM  

 


Wprowadzanie się w odmienne stany świadomości za pomocą środków roślinnych to krótko mówiąc proceder, praktykowany przez ludzkość od zawsze, najdoskonalszy z możliwych wstęp do szamanizmu.

Szamanizm to sztuka poruszania się po innych wymiarach i światach - głównie w celu polepszenia jakości życia na Ziemi. Nie jest to religia, tylko technika i metoda, oparta na umiejętności korzystania z praw Natury i Kosmosu. Zawiera indywidualnie wypracowany systemem praktyk, służących osiągnięciu głębokiego szczęścia jednostki i ogółu.

System ten funkcjonował we wszystkich społecznościach od czasu stworzenia człowieka. Stanowi w gruncie rzeczy jedyne autentyczne źródło medycyny, psychologii oraz głębokiej wiedzy o otaczającym nas Wszechświecie. I choć stanowił bazę wyjściową dla większości wyznań, sam w sobie pozostaje wolny! Jego celem jest bezpośredni kontakt z innymi wymiarami i osobisty kontakt z każdym możliwym bóstwem bądź inną istotą, pomocną przy rozwiązaniu bieżących problemów. Pozbawiony świętych ksiąg i aksjomatów nieustannie przepełniony jest nowymi impulsami.  

My, szamani, przenikając za życia w światy duchowe, znajdujemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania;
- kim jesteśmy,
- skąd przyszliśmy,
- dokąd zmierzamy,
- jakie rządzą nami prawa,
- jak żyć, by osiągnąć szczęście, harmonię i równowagę.

 

swiety gajSztuka szamańska zaczyna się i kończy w "ŚWIĘTYCH GAJACH".


Mówiąc dzisiejszym językiem są to tzw. miejsca mocy, postrzegane niemal we wszystkich kulturach, na pewno zawsze dostrzegane i wysoko cenione.
Nawet we współczesnych krajach Zachodu "uświęcamy" je jako kurorty.
Subtelne siły przyrody objawiają tam swoją nieziemską potęgę, źródła i rośliny obdarzone bywają szczególną mocą uzdrawiania, osoby sensytywne zaś z łatwością odkrywają w nich więź z duchami przyrody, z przodkami i ze sobą nawzajem...

Charakterystyczne dla tych miejsc jest zjawisko, że smukłe i strzeliste zazwyczaj drzewa, jak np. buki, pod wpływem silnego strumienia energii przybierają niezwykłe, malownicze formy.
Stają się krępe, powykręcane, odporne na huragany i zazwyczaj długowieczne.

Nie chcę szczególnie rozwijać tu wątku na temat wielowiekowej kampanii Kościoła przeciw szamańskiej mądrości i wiedzy. Wszyscy wiemy, jak było! Ciekawostką jest tylko fakt, że tam, gdzie nie udało się wyplenić szamanizmu, jedyną drogą ukrócenia medyczno-duchowych praktyk naszych przodków było wycinanie w pień świętych gajów.
U Słowian i Bałtów proces ten zakończył się ostatecznie na progu XX w., ostatni zaś przypadek w pełni pogańskiego świętowania Kupalnocki na Opolszczyźnie Paweł Jasienica datował na rok 1937.   

     

yantra linia1

 

 

DLA  ADEPTÓW
Podstawowa wiedza na temat szamanizmu

Postać szamana i jego zadania
Kto jest a kto nie jest szamanem (tego nie uczą nas w szkołach) 

Program szamanów indygo ze świetlanej rodziny
Inicjacje szamańskie - testy przydatności do zawodu
Jak wygląda szamańska edukacja.... 

 

000

     

Powrót do strony głównej

Powitanie

dusiaaaaa 3

Witam gorąco miłośników Ayahuaski; szamanów z powołania, głodne duchy i tropicieli prawdy!

Aldona Mironski

Ceremonie w Holandii

cerhol

Newsletter

Imię:
Email:

Kontakt

mail

Piramida Nowej Ery

yantra

fragment z TVN

copyright Aldona Mironski
DMC Firewall is a Joomla Security extension!