Historia napoju

 

WIELKIEJ

TRADYCJI

PÓŁNOCY

 

tradycja 01

 

 

Słynny historyk religii i czołowy znawca szamanizmu, Mircea Eliade, twierdził, że znany nam dziś szamanizm jest zaledwie...

"bladym odbiciem oryginalnego, jednolitego i spójnego systemu".
Ów uniwersalny pierwowzór pochodzi od supercywilizacji, konkretnie z Hiperborei - źródła mitów o Złotym Wieku, kiedy to człowiek żył w bezpośrednim kontakcie z bogami.

 

Rytualne picie napoju o nazwie (G)aja-Łaska (Łaska Matki Ziemi) znane tam było od ponad 100 tys. lat.
Niektórzy twierdzą, że o wiele, wiele dłużej... Tak czy inaczej tradycja ta jest niewymownie stara.

- Wywodzi się z Kultu Gwiazdy Polarnej,  religii szamanów, magów i czarodziejów. - CZCICIELI NIEBIOS GWIAŹDZISTYCH

 

swiat styka

 

 

 


 

 

starozytnyMddonald

 WSTĘP

Żyjemy w czasach ZALEWU INFORMACJI, któremu towarzyszy jeszcze potężniejsza fala dezinformacji. Z odrobiną artefaktów i grafiki komputerowej można dziś stworzyć przedpotopową historię Mc Donalda.
A zatem...
Przy otwartych umysłach zachowajmy trzeźwy rozum i sprawną intuicję.

Zebrane przeze mnie materiały nie są prawdą objawioną.
Możliwe, że w niektórych miejscach się mylę, jednak.... Najważniejsze jest, byśmy zaczęli szukać PRAWDY.

Rozdział ten powstaje w oparciu o wglądy, uzyskane na ceremoniach ayahuaski.
W znacznej części zostały one już potwierdzone przez zakazaną archeologię, genetykę, badania rozwoju języków, a także przez mity, wedy, legendy i stare, święte teksty różnych kultur.
W miejscach, gdzie brak mi jeszcze twardych dowodów, potraktujcie całość jak piękną bajkę.

 

 

 


 

 

HIPERBOREA

Hiperborea 1

"Północ to specjalne miejsce
spotkania innych Światów."
Nostradamus

Dzieło stworzenia, opisane na ścianach świątyni Horusa w Edfu (Egipt), zaczęło się od wyspy pośród pustkowia, na którą pewnego pięknego dnia przybyli Ariowie - goście z gwiazd, zwani również... bogami. 
W myśl podań i legend nikt ich nie stworzył - ani z gliny ani w wyniku inżynierii genetycznej. Przybyli na Ziemię z gromady gwiezdnej Plejad i od razu osiedlili się na Północy.

PoleTradycja wedyjska i źródła perskie podają, że bezpośrednio pod Gwiazdą Polarną stworzyli cudownie bajeczny świat, przepełniony radością i szczęściem.
- Wokół centralnej gwiazdy kręciło się Słońce, Księżyc i gwiazdy, a dzień i noc miały tam po pół roku.


Eskimosi do dziś pielęgnują legendy o czasach sprzed „wielkiej zimy”, kiedy to ziemia Północy była słoneczna, żyzna i wiecznie kwitnąca. Ludzie czuli się tam jak w raju, bo łagodny klimat zapewniał im bez wysiłku wszystko, co potrzebne było do życia.

Potwierdza to dzisiejsza nauka; przed tysiącami lat pas zlodowacenia rozciągał się dopiero w Ameryce Północnej, podczas gdy na biegunach istniała tropikalna lub subtropikalna strefa, przyjazna dla życia. G r e e n landia - jak sama nazwa wskazuje - była wyspą zieloną. 

 

 

kwiat paproci aya

 


Jest zatem oczywiste, że składniki napoju bogów, które znajdujemy dziś w basenie Morza Śródziemnego lub w Ameryce Południowej, rosły wówczas... na terenach Północy!

 

 

 


 

 

 

Hiperborea piramidyW zależności od epoki i kultury legendarną wyspę określano mianem Daaria, Arktyda... (Arkto - Gaja, Ziemia Słońca, Ziemia Światła, Ziemia Czysta, Kraina Nieśmiertelności, Kraina Wiecznej Młodości, Ziemia Złota, Ziemia Niebiańska, Biełowodie, Wyspa Biała, Wyspa Szczęśliwych, Kraina błogosławionych, Sveta - dvipa, Airyanem Vaejo, Varaha, Avallon, Thule, Ogidżia, Aztlan... ) 

Aktualną jej nazwę, HIPERBOREA, stworzyli Grecy, którzy umiejscowili ją za siedzibą wiatru Północnego (Boreasza).

Herodot zlokalizował ją na terenach dzisiejszej Polski, Ukrainy, na Rusi aż po Wołgę i na terenie dzisiejszych Niemiec aż po Łabę.  Ale...  greckie kroniki sięgają zaledwie X w. p.n.e., podczas gdy opis układu gwiazd w Rygwedzie dotyczy epoki sprzed 90 000 lat.

hiperborea03Rys. Mapa Merkatora  (1569 r.) miała być skopiowana ze ściany piramidy w Gizie, ale...  Pewne jest tylko to, że autor korzystał z bardzo dokładnych źródeł. - Zdaniem specjalistów wykonano ją przy pomocy zdjęć z wysokości 8 tys. m.

Starożytne mapy ukazują mityczną wyspę jako owalny kontynent, o średnicy 1200 km i górzystej linii brzegowej.
Głębokie rzeki dzielą go na cztery (niemal równe) części, pośrodku zaś - pod samą Gwiazdą Polarną - wznosi się legendarna góra MERU lub suMERU (wielka, wspaniała Meru).

grenlandiaStrzępy zatopionej Hiperborei można dziś rozpoznać w rosyjskich wodach oceanu Arktycznego.
Niektóre linie brzegowe i koryta rzek wciąż pasują do mapy Merkatora i - faktycznie - istnieje tam podwodna góra.    


Po potopie wszystko włącznie z biegunem północnym przesunęło się o 15°, dlatego odkrywane teraz, przedpotopowe piramidy wskazują nie biegun Północny, tylko zawsze ten sam punkt na Grenlandii...

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

greencityMieszkańcy Hiperborei dysponowali bezsprzecznie bardziej zaawansowaną technologią, niż współczesna cywilizacja; szeroko wykorzystywali polarny magnetyzm i energię słoneczną, budowali piramidy... Mieli broń nie do pokonania i potrafili przemieszczać się drogą powietrzną - jak ptaki.
- Liczni starożytni autorzy, wliczając w to najwybitniejszych historyków, wytrwale podkreślają u Hiperborerianów ową (niezwykłą dla nich) umiejętność latania.
Również artyści, uwieczniający podróże do Grecji najsłynniejszego Hiperborejczyka, Apolla, uparcie powielali nietypową dla antycznej symboliki skrzydlatą platformę.

wimanyPokrywa się to z reliefami na ścianach świątyni Ozyrysa w Egipcie, a także z mitami o bogu, Wisznu, który przylatywał  z północnej wyspy do Indii "kosmicznym wahadłowcem". 
W biblijnej księdze Ezachiela "ognisty rydwan" również przybywał z Północy.


Hinduskie wedy (o tysiące lat wyprzedzające historie, spisane w Biblii) zawierają szczegółowe opisy statków anty-grawitacyjnych, a nawet instrukcje dla pilotów.

hiper bo reaGrecki poeta, Aristeas (VII w. p.n.e.), w jednym z poematów opisał liczne na Hiperborei, wspaniałe  budowle i rzeźby, które wskazują, że kultura piramid i sfinksów pochodzi właśnie z Północy. Niektóre gmachy tworzyły tam duże, niewytłumaczalne pola energetyczne...
Istnieje hipoteza,
że budowane przez Ariów piramidy stanowiły coś w rodzaju "agregatora prądu" i obejmowały swoim zasięgiem całą planetę.
Miały w ten sposób zasilać m.in. wszystkie pojazdy lądowe i powietrzne.

hiperborea W rosyjskim folklorze zachowała się pamięć o "cudownym młynie" — symbolu wiecznej obfitości i szczęścia, zatem... Powodem powszechnego dobrobytu musiał być dostęp do wolnej energii.

Zakazana archeologia wykazuje, że cała planeta naznaczona jest śladami pracy zagadkowych inżynierów i architektów, którzy pod względem myśli magiczno-technicznej znacznie nas przewyższali.
Dowodem są p
iramidy na całym świecie, niezliczone megality, monumenty i kamienne labirynty, rysunki z Nazca, ślady obiektów latających, skomplikowana technologicznie biżuteria sprzed dziesiątków tysięcy lat czy nawet pozostałości prehistorycznych komputerów...


Na przestrzeni dziejów Hiperborea działała na wyobraźnię...
Car Aleksander III obiecał oddać ją w posiadanie temu, kto ją odnajdzie, jednak liczne ekspedycje polarne przez ponad 100 lat wracały z niczym. Podobne próby podjęła caryca Katarzyna. - Bez skutku, chyba, że... znaleziska okryte były tajemnicą.


polwysep kolskiDopiero tuż przed II wojną rosyjska Krasnaja Gazieta nieopatrznie opublikowała wywiad z okultystą i mistykiem, Aleksandrem Barczenko, który w poszukiwaniu wejścia do mitycznej krainy przeprowadził ekspedycję w rejonie Półwyspu Kolskiego.

W wywiadzie ujawnił istnienie pamiątek po cywilizacji, bez wątpienia starszej od egipskiej.

poleenergiiJej twórcy posiadali umiejętność rozszczepiania atomu i dysponowali nieznanymi dzisiaj źródłami zasilania.
Pozostałości megalitycznych budowli promieniowały ponoć nadzwyczajną energią, skoncentrowaną w formie pól...

- Niestety, Barczenko został rozstrzelany w 1937 r., a wszystkie jego odkrycia starannie zatuszowano.

W 1997r. śladami Barczenki podążył 
dr Walerija Demin, który wykrył ślady cywilizacji, zdolnej do budowy skomplikowanych konstrukcji architektonicznych. Potrafili np.   podnosić 50-ciotonowe bloki skalne.

ariowieDr Demin napisał potem, że...
Półwysep Kolski, to jedno z centrów kultury hiperborejskiej.... fakty potwierdzają koncepcję (...) o północnym pochodzeniu całej światowej cywilizacji i to, że (...) [Ariowie] wyszli z Północy, do czego zmusiła ich katastrofa naturalna. (...)

W r. 2007, na jednej z wysp badacze odkryli ślady starożytnego grodu, który okrzykniętego Północnym Heliopolis.
Lawina następujących potem zdarzeń - nieskończony wprost ogrom artefaktów; malowideł, konstrukcji, rzeźb i tekstów.. 
rzucił nowe światło na naszą PRZESZŁOŚĆ.
Potwierdzona została
teoria o pozaziemskim pochodzeniu Hiperborejczyków, którzy dali początek białej rasie i rozwinęli wspaniałe cywilizacje.

spirala

FOTO: Kamień z Kazachstanu z wtopioną metalową spiralą sprzed 300 mln lat.

W rezultacie kolejnych odkryć wiek mitycznej krainy i jej mieszkańców zaczęto już liczyć nie w tysiącach czy setkach tysięcy, a w milionach lat.   

Nic zatem dziwnego, że cudowna wyspa tak długo żyła w naszych sercach.
Praktycznie do dziś wspominamy ją jako baśniową krainę mlekiem i miodem płynącą, gdzieś... Na końcu świata.

 

 


 

 

HIPERBOERIANIE

 

 

 

Przyszłość należy do tych,
co znają przeszłość.

Prastare motto

 

 

Madame Helena Bławatska (XIX w.), na podstawie odnalezionej w Tybecie, tajemniczej „Księgi Dzyan" twierdziła, że pierwsi ludzie, zamieszkujący biegun północny, istnieli jedynie na planie astralnym (bogowie). Hiperboerianie mieli być rasą drugą, trzecią Lemurianie, czwartą - Atlanci.
- W historiach Bławatskiej istotne jest, że pisząc o tropikalnym klimacie Arktyki, znacznie wyprzedziła współczesne badania klimatyczne.

hiperborejczycyWedług WED, mityczna wyspa zamieszkana była przez „białych ludzi", pełniących rolę sług Światłości.
Dzielili się na trzy kategorie; mędrców, budowniczych i konstruktorów statków.  
Legendy mówią, że posiadali unikalną wiedzę, władzę nad żywiołami i że inkarnowali się na Ziemi po to, by przetestować swoje moce w twardych warunkach trójwymiaru.
Potrafili korzystać z prawa karmy w taki sposób, że zło ich nie dotykało. Egzystencję swą oparli na silnych fundamentach z nieskrępowanej wolności, prawdy i sprawiedliwości... W ziemskim wymiar sprowadzali tylko to, co zgodne było z Najwyższą Prawdą i technologicznie doskonałe... - Tak
stworzyli wzorzec świetnie zorganizowanego państwa i społeczeństwa.

hiper hyper boreaPosiadali wysoko rozwiniętą świadomość swojej wartości oraz związaną z tym godność, stąd wiele ludów na świecie zwało ich... bogami.


ARYA (jako przymiotnik: szlachetny, wzniosły...) jako rzeczownik oznacza PANA, jednak nie bezwzględnego nadzorcę (jak chcieli naziści), a wysoko rozwiniętego człowieka honoru, o-PANowanego, władającego przede wszystkim sobą i PANującego nad własnym cieniem...
Aby zostać prawdziwym „Aryjczykiem" (szlachetnym panem), konieczna była, prócz krwi, duchowa inicjacja w postaci „drugich narodzin".
Jest to doświadczenie dostępne - jak wiemy - podczas ceremonii ayahuaski.
Ariowie kładli tu nacisk na całkowite zjednoczenie z bogami i systematyczny rozwój cech boskich w sobie.
Tytuł PANA (boga) można było otrzymać także pośmiertnie.

Hiperborea1Taktat "O Hiperborejczykach", z IV w. p.n.e. - autorstwa Hekatajosa z Abdery - przetrwał do naszych czasów tylko we fragmencie, za to mocno działającym na wyobraźnię; 
Pomimo niezwykłych osiągnięć technologicznych mieli prowadzić beztroskie życie w harmonii ze sobą i z naturą. Żywili się owocami z drzew, a niektórzy kapłani potrafili odżywiać się tylko... światłem. Znali też odżywianie mineralne i byli wolni od cierpień - odporni na starzenie się i choroby.
- Źródła jednogłośnie podają, że władali tajemnicą długowieczności!
Herodot, Wergiliusz i Cyceron twierdzili, że dożywali tysiąca i więcej lat.
Biblia także przekazuje informacje o niezwykłej długowieczności wcześniej żyjących ludzi. Wspominają o tym również Plejadianie w przekazach Barbary Marciniak...  
 
Pliniusz Starszy w swojej "Historii Naturalnej" ograniczył się do przedstawienia bezspornych faktów na temat Hiperborei i jej mieszkańców:
... W tym kraju, leżącym w sprzyjającym klimacie, nie wieją żadne niebezpieczne wiatry. Nie znają tam kłótni ani żadnych cierpień. (...) szczęśliwy naród, którego nazywają Hyperborejami, osiągający nader podeszły wiek, rozsławiony cudownymi legendami. 
Słońce świeci tam przez pół roku, i to tylko jeden dzień, światło tam wschodzi tylko razu w roku.

smierc Domami tych mieszkańców są gaje, lasy; Kult Bogów świętują poszczególni ludzie i całe społeczeństwo; nieznane tam są konflikty i wszelakiego rodzaju choroby.
Śmierć przychodzi tam tylko od przesytu życiem. Po spożyciu pokarmu i lekkich przyjemnościach ze starości rzucają się w morze...
To właśnie jest najszczęśliwszy widok pogrzebu...".


Krótko mówiąc Hiperboerianie żyli długo, wygodnie i szczęśliwie, rozkoszując się nieprzerwanie „światłem serca”.
Umierali zaś dobrowolnie - gdy czas się wypełnił.
Epik grecki z VIII w. p.n.e., Hezjod, podobnie jak i wedy, doniósł, iż nie tyle umierali, co... zmieniali się w duchy opiekuńcze.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

GIGANCI


Wiele plemion na świecie przechowuje legendy o rasie białych gigantów, często obecnych wśród prehistorycznych artefaktów. Analogicznie na całym świecie odnajdywane są ich szczątki, ale czy giganci i realni Hiperboerianie to jedno? - Nie wiem.


giganci

Według Biblii giganci (Nefilim) zamieszkiwali Ziemię Obiecaną na długo zanim pojawili się tam Izraelici, natomiast według sumeryjskiej Listy Królów pełnili oni funkcję pół-bogów, posłańców rzeczywistych władców Sumeru...

sladNieco światła na tak pogmatwane dzieje rzucają irlandzkie historie o boskich ludziach bogini Danu, którzy przybyli na "burzowych chmurach" z czterech północnych miast.
Byli piękni, mądrzy, obdarzeni mocą i ogromną siłą fizyczną - praktycznie nieśmiertelni.  Zwano ich „ludźmi ducha”; Posiadali zdolność używania magii, m.in. do manipulacji pogodą, by odepchnąć najazdy wrogów. I oni to właśnie walczyli m.in. z gigantami.
Przez długi czas władali mieszkańcami Irlandii, ostatecznie jednak - tak samo jak znani z legend Hopi "ludzie mrówki" - zeszli pod ziemię.
Okazjonalnie  przybywali czasem, by angażować się w ważne wydarzenia publiczne, ostatecznie jednak słuch po nich zaginął. Niektórzy twierdzą, że przenieśli się do innego wymiaru.

Tak czy inaczej wiele źródeł podaje - istotnie - że Aryjczycy byli ludźmi wysokiego wzrostu, obdarzeni wielką siłą fizyczną i duchową.  Rzymski historyk, Pliniusz Starszy (Iw.), pisał o nich jako o realnie żyjących, niezwykle wysokich ludziach o ogromnej masie ciała.


straznicyMahabharata wspomina, że gdy wódz Ardżuna skierował swoje wojska na północ i zdobył kolejne królestwa, to gdy zbliżył się do szczęśliwego narodu północy, wyszli mu na przeciw „strażnicy z ogromnymi ciałami”, obdarzeni wielką walecznością i siłą.
Kazali mu zawrócić, gdyż na tym terenie nie powinien już walczyć!
- Każdy, kto wejdzie na tę ziemię bez zaproszenia – zginie.
Mimo ogromnej armii, Ardżuna posłusznie odstąpił od swych zamiarów.

W tekstach greckich, dotyczących okresu po potopie,  można znaleźć wzmianki, że
...Na północ od Meru żyją „pachnący biali mężowie, z dala od każdego zła, obojętni na chciwość, cudowni wyglądem, silni, jak diamenty (...) Oni to bogu, rozpościerającemu Wszechświat, z miłością służą."

JansenSpotkanie z wysokimi jak Wyrwidąb i Waligóra mieszkańcami podziemnych światów opisał w XIX w. norweski żeglarz, Olaf Jansen. 

Zbliżone do jego historii są wspomnienia admirała Richara Byrda, który wiosną 1947 r. dokonał lotu badawczego na Północ...
(patrz: Internet)

Jedna z legend ludów Północy mówi, że na biegunie istnieje między-wymiarowa BRAMA CZASU, przez którą wejść można do Shamballi.
Tam stara rasa hiperborejskich Mistrzów Wiedzy ma czuwać nad losami planety.

 

 

 

 

 


 

 

POCHODZENIE SŁOWIAN

Naród, odcięty od korzeni, jest jak upadłe drzewo -
nadaje się już tylko na boazerię.

 Zasłyszane
eranowacalaegrNa skutek ruchu precesyjnego Ziemi Gwiazda Północna nie jest ciałem stałym.
Są to... różne gwiazdy. 

Ilekroć oś ziemska wskazuje na Gwiazdę Polaris (niektórzy zwą ją POLAK, Pole Star, Pole Stjer...i.t.p.), półkula północna ulega coraz większemu nasłonecznieniu.
To dlatego nasz klimat systematycznie się ociepla. - Jeszcze w XVI i XVII w. Bałtyk zamarzał całkowicie i z Polski do Szwecji można było przejeżdżać saniami. Przez  ożywiony handel budowano karczmy na lodzie.
Teraz jest znacznie cieplej, a za jakiś czas - jak przewidział o. Klimuszko - w Polsce będą rosły pomarańcze.  Wraca więc dawna epoka, ożywia się pamięć komórkowa i Słowianie się budzą...

swiat stykaNiebo wokół gwiazdy POLARIS kręci się zawsze tak, że Wielka Niedźwiedzica tworzy charakterystyczny wzór.
I jest to święty wzór naszych przodków - Czcicieli Niebios Gwiaździstych.Ponieważ Gwiazda Polaris uważana była za obiekt, który łączy ze sobą różne wymiary i światy, stąd... gwiazda, co ŚWIATY STYKA - s w a s t y k a.

Nie bez powodu dwaj słynni kronikarze, Kadłubek i Bogufał, wywodzą nazwę Polski -„Polonia" - od „Polo arctico" Zaś określenie POLANIE  wywodzić się ma od słowa "Pole"  - nieruchomy punkt na niebie Północy, gdzie siedzibę ma właśnie nasza Gwiazda.

MONETAmIESZKA
Rys. Moneta Mieszka I. Z prawej:  czterokrotnie powtórzony aryjski symbol na obrzeżach.

Badania antropologiczne dostrzegły aryjskie korzenie Słowian, przejawiające się m.in. w fizjonomii, czego dowodem są i.in. znalezione w Chinach i zrekonstruowane mumie naszych praprzodków. Okazało się, że mimo upływu tysięcy lat zachowaliśmy typowe cechy fizyczne.

historiaNaukowcy badający historię mowy odkryli, że języki słowiańskie pochodzą bezpośrednio od aryjskiego.

Ostatecznie wszystkie te hipotezy bezdyskusyjnie potwierdziła genetyka, a falsyfikacja danych z tego obszaru wiedzy jest już praktycznie niemożliwa!

Wyniki badań z okresu 2009 -2014 dowiodły, że Lechici (także Wenedowie, Scytowie i Sarmaci...) byli przodkami dzisiejszych Polaków, którzy mają inną podhaplogrupę niż reszta Słowian (Y-DNA R1a1a7).
Rodowód genetyczny Polaków badali szczegółowo naukowcy z całego świata pod kierownictwem antropologa i genetyka, dr Petera A. Underhilla z uniwersytetu Stanford. Zespół składał się z 23 -ech genetyków, antropologów i biochemików z renomowanych ośrodków naukowych Ameryki, Rosji, Indii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Francji i Włoch.

Fed.Pol.Zw.Ob.Oj.1927Foto: Federacja Polskich Związków Obrońców Ojczyzny (z 1927r.)

Określenie POLAK (Polacy) użyte zostało po raz pierwszy dopiero w XV wieku. POLAK, a konkretnie PoLAH to potomek władcy Lechii,
Lecha bądź Laha.
Lech (tak samo jak jego bracia, Czech i Rus) był synem PANA (Fana), boga płodnych sił natury, opiekuna lasów i pól, pasterzy i ich trzód. 

Zdaniem ORFIKÓW PAN jest stwórcą Ziemi, gdyż to właśnie on oddzielił ją od morza. 
 My, Polacy, jako potomkowie boga Pana czuliśmy się więc "bogami" i równymi między sobą Panami.


mistrzowieOd praojca, Lecha, 
zwano nas wszędzie Lechitami (Lachami... ), co było praktycznie równoznaczne z Panem i bogiem (Ariem).
LECH - w języku czeskim to PAN, wielmoża, szlachetnie urodzony (w domyśle: człowiek wolny). - szLACHcic.
LACH w sanskrycie to pan, władca, król, bóg albo pasterz (stąd baranki boże  i Pan jest moim pasterzem).
Po persku do dzisiaj słowo LAH oznacza pana, boga i pasterza.
Po hebrajsku LACH - Elah, w liczbie mnogiej Elahim (Elohim) również oznacza bogów i pasterzy - w samej BIBLII użyto tego terminu  2700 razy.
W
wyniku ewolucji języka  LACH zostało zamienione na JAH (Jahwe).
A po arabsku LAH - bóg, uzupełniony o przedrostek Al (Allah)  to "ten Bóg" (właściwy).

persjaLENgyel
- po węgiersku łączy dwa słowa: Lech i Angyel (Pan i Anioł), ale... s
zczerze mówiąc  nie zawsze i nie wszyscy byliśmy aniołami.
Za bogów lub aniołów uznawały nas ludy podbite, a to z powodu nieziemskich technologii i często wysokiego wzrostu naszych praprzodków.

Słowo Leh/Lah, umieszczane przez tysiąclecia na inskrypcjach grobowych w Europie i Azji, były oczywistym znakiem miejsca spoczynku Władcy (Pana). 

Wyniki badań genetycznych z okresu 2009 -2014 dowiodły, że Lechici (także Wenedowie, Scytowie i Sarmaci...) byli przodkami dzisiejszych Polaków!
Krótko mówiąc jesteśmy jedynym większym ludem indoeuropejskim, który zachował cechy starożytnej rasy Ariów i w naszych genach zapisana jest historia rodzaju ludzkiego.
Podobno to my mamy być tym biblijnym "wężowym plemieniem", które niesie ludzkości owoc wiedzy.

odznakaPulkuStrzelcowI... jak pisał  Mickiewicz w Dziadach;
"...Nasz narRÓD jak lawa, 
Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, 
Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi, 
Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi...".


LECHIA


impperiumLechitwFoto: Brytyjska mapa Lechii z VI w.n.e. 


W II w. n.e. król Sycylii, Roger II, zlecił arabskiemu kartografowi, al-Idrisi, stworzenie mapy świata. Geograf w tym celu odwiedził m.in. Polskę i w obszernych relacjach opisał ją jako niezwykle cywilizowany kraj mędrców i wiedzy.

Lechia znana była niegdyś na całym świecie jako Kraina żywych bogów, rządzona przez mądrych władców;

Lahestan po arabsku i persku to Kraj Boga/Bogów,
Lehistan (po turecku) - państwo panów lub bogów /pasterzy/,
Lachia (po grecku) - kraj Panów (Wybranych)...
Lengyelorszag (po węgiersku)  Państwo Panów i Aniołów.
Rzymianie używali jeszcze nazwy PANONIA.


Według stanu dzisiejszej nauki my, Polacy, zamieszkujemy nad Wisłą od blisko 11 tys. lat!
W Bolkowie koło Szczecina odkryto unikalne na skalę całej Europy sanktuarium szamanów i obserwatorium astronomiczne sprzed... 9 tys. lat.  
Dla porównania - historia ludzi, stworzonych przez żydowskiego boga, liczy sobie zaledwie 6 tys lat.

FilistynekPrzysłowiowa "bomba" wybuchła, gdy naukowcy, Giancarlo T. Tomezzoli i Reinhardt S. Stein, odczytali inskrypcje z ceramiki filistyńskiej za pomocą... języków słowiańskich.

Stwierdzono zatem, że biblijni Filistyni, lud, który zajmował Izrael, zanim pojawili się tam Żydzi, to... Słowianie.
Według hebrajskiej Biblii przybyli z „ziemi Kaftor” ( Krety) i długo dominowali na ziemiach Wschodu.


Działo się tak, ponieważ ich przewaga technologiczna i kulturowa była przytłaczająca w każdym niemal aspekcie.
Nazwa kraju, Palestyna, pochodzi właśnie od Filistynów (po hebrajsku Plisztim).

synagogaRys. Swastyka obok menory w starożytnej synagodze .
Bardzo częsty motyw w runach świątyń żydowskich sprzed 2000 lat.

Żydzi jeszcze koczowali na pustyni, gdy Filistyni  już uprawiali ziemię, budowali domy z cegieł i kamienia, konstruowali pełnomorskie łodzie, umieli pisać i czytać, a także kuć żelazo (jeździli żelaznymi wozami)... I oni to właśnie cywilizowali naród żydowski. 

Posiadali typowe dla Słowian budownictwo i organizację państwową - rządem było ZGROMADZENIE książąt (później królów) głównych miast. Mieli rozbudowaną armię i warstwę kapłańską, a ich świątynie mieściły do 3 tys. wiernych.
Czcili m.in. boginię Isztar (Ostarę, Leilę...), której święto, połączone z kultem płodności, wypadało na początku wiosny i - tak jak i u nas - symbolizowane było przez jajko.    

Filistyni wywierali przeogromny wpływ na wszystkie, sąsiadujące z nimi nacje. Żydzi zapożyczyli od nich niemal wszystko -  od terminologii rzemieślniczej i metalurgicznej, poprzez wróżbiarstwo, aż po czynności rytualne i architekturę sakralną.

lachyNie wiadomo, skąd wzięło się określenie Słowianie.
Prawdopodobnie oznacza wiano słów - lud rozumiejący moc i potęgę SŁOWA. Znaliśmy bowiem znaczenie słów w sensie magicznym i po mistrzowsku umieliśmy się nim posługiwać.
Według rosyjskiego strażnika rodzimej wiary, Aleksieja Wasiliewicza Trehlebova, Słowianie słowami łowią siłę - jak wiatr za pomocą żagla biorą sobie moc bogów, swoich przodków. 
Tak czy inaczej - za pomocą słów tworzymy swój raj na Ziemi.

...

symbolW latach 30-tych XX w. mistycy, należący do niemieckich elit przekonali polityków, że Niemcy są potomkami Ariów i muszą "odzyskać" władzę nad Ziemią.
Niestety, dopiero dzięki najnowszym badaniom genetycznym wiemy, że rasa germańska powstała w wyniku krzyżówki, ich geny zdradzają bowiem kombinację Słowian z innymi nacjami, w tym ze znienawidzoną przez nich rasą hebrajską.
Mit germańskiej "rasy panów" runął więc z wielkim hukiem, ale... zdążyli obciążyć aryjskie słowa i symbole nazistowskim balastem znaczeniowym.

Naród niemiecki dał się nabrać, a to znaczy, że i my musimy być bardzo, BARDZO ostrożni. 
Zjednoczenie wszystkich Słowian marzyło się już tajnej policji carskiej, by zapewnić dalszą hegemonię upadającemu mocarstwu Rosji. Teraz, gdy nadchodzi rzeczywista ERA SŁOWIAN, bądźmy po prostu rozsądni.


 


 

 

 

APOLLO
-  BOSKI OJCIEC
SŁOWIAŃSKICH SZAMANÓW

Poznaj samego siebie
Inskrypcja w świątyni Apollina w Delfach
 

 

Na Hiperborei kwitła magiczno-ezoteryczna kultura o żywych tradycjach szamańskich. Bogowie byli tam ludźmi, ludzie "bogami" i - jako potomkowie boga, Pana, równymi między sobą Panami.
Szamanizm był domeną kobiet, władzę świecką sprawowali trzej kapłani boga Słońca, Apolla.

apollowlocieW myśl  starożytnej filozofii  człowiek jest Bogiem w ciele zwierzęcia czyli...
Wszyscy jesteśmy bogami, lecz tylko ten, kto w pełni to sobie uświadomił i swoją osobą manifestował szlachetność najwyższej próby, mógł nosić zaszczytne miano BOGA.
Najwyżsi kapłani, po uzyskaniu wtajemniczeń, automatycznie stawali się bogami, a nierzadko również przywódcami państw. 

Apollo boski ApolloW tym sensie mitologiczny Apollo był raczej... człowiekiem.
Jako Hiperborejczyk żył przynajmniej tysiąc lat, a  - owiany boskością - możliwe, że nieco dłużej.Niewykluczone też, że jego słynne imię oznacza tylko funkcję (stanowisko). Podobnie jak to jest z Dalaj Lamą, religijnym przywódcą  Tybetu, który włada Tybetańczykami od...  1751 r., ma świadomie wybierając sobie kolejne inkarnacje.
Podobnie było w
Egipcie, gdzie każdy kolejny faraon po odbytym szkoleniu i uzyskaniu wtajemniczeń, automatycznie stawał się bogiem  i aż do końca istnienia egipskiego państwa kolejni władcy nazywali siebie „Synami Słońca”.

arian01Także i Apollo istniał niezmiennie w różnych epokach i obcowano z nim przez wiele tysiącleci. 
Na wiele lat przed odkryciami genetyki, dr Jeffrey Michael Stitt z Uniwersytetu Nevada (Las Vegas) uznał, że Hiperborejczyk, Apollo, jest najbardziej złożonym i najbardziej nieodgadnionym bogiem panteonu greckiego. Jego imię - odporne na analizę etymologiczną - wykazuje cechy, które wydają się być indoeuropejskie (bałtosłowiańskie) - na pewno nie greckie... Ostatecznie po wnikliwych badaniach stwierdził, że Hyperboreanie to Słowianie.


Jak podają mity greckie, Apollo - bóg, prorok, wyrocznia, uzdrowiciel, założyciel i budowniczy miast... rokrocznie odwiedzał swoją ojczyznę, Hiperboreę, gdzie spędzał każdą zimę, ale.... 
Na zdrowy rozum - wcale nie powinien z niej wyjeżdżać!  Pełnił tam wraz z bliźniaczą siostrą władzę najwyższą. Grecki kronikarz, Apollodor (II w. p.n.e.) przedstawiał Artemidę jako obrończynię Hiperborejczyków.


apolloRys. Powszechny w Grecji motyw - przybywający do Grecji Apollo z aryjskimi symbolami.

Historia wspomina, że ze świątyni Apolla Ariowie wysłali proroków, pielgrzymów i wielkich mędrców na wszystkie strony świata  - również do miast Hellady. Byli to ambasadorowie  i założyciele świątyń. A ponieważ Grecy posiadali bogów okrutnych, zawistnych i mściwych -
nikogo już nie dziwi, że błyskawicznie przywiązali się do naszych.

 
swiatynia slawianaCharon, mityczny przewodnik dusz przez rzekę Styks w krainie cieni, miał być... kapłanem z Północy.
Pausanias
(geograf, II w.) pisał, że słynna wyrocznia w Delfach zbudowana została przez hiperborejskich kapłanów i stale utrzymywała kontakty z północną metropolią.
 

Źródła podają, że Hiperborejczycy pełnili dla Greków rolę  ekspertów i pomocników w wielu dziedzinach życia; oni to mieli nauczyć ich uprawy roli i  zasadzić pierwsze drzewa oliwne...  Z Hiperborei ma też pochodzić zwyczaj urządzania igrzysk olimpijskich.
Grzegorz Teolog  opisał historię, jak Grecy prosili Apolla o pomoc przy zwalczaniu zarazy podczas Olimpiady w Atenach. - Ten w odpowiedzi przysłał im Awarysza (Abaris'a) - postać jednakowo mityczną co historyczną.
Do wykonania misji Apollo dał mu "złotą strzałą", na której ambasador mógł w jeden dzień oblecieć cały świat. Za jej pośrednictwem dokonywał oczyszczeń z powietrza; Wypędzał plagi chorób i epidemii, podejmował wiarygodne prognozy trzęsień ziemi, uspokajał gwałtowne wiatry i poskramiał niebezpieczne fale.
Herodot i Pindar z szacunkiem wspominają Awarysza jako powściągliwego mędrca prostego sposobu życia, który w zamian za cenne nauki ofiarował swoją "strzałę" Pitagorasowi.


Faworytami Greków stali się dwaj synowie Apolla i dwaj POTĘŻNI SZAMANI, których przyjęłam za patronów na długo przed odkryciem ich słowiańskich korzeni.
Był to niezapomniany lekarz, Asklepios i historycznie żyjący król Tracji, Orfeusz (genetyka bezsprzecznie dowiodła słowiańskiego pochodzenia trackich królów).
Sława dwóch herosów nie wygasła do dziś. Pierwszy stał się twórcą (po śmierci bogiem) greckiej medycyny, drugi zyskał miano ojca greckich mitów. Obydwaj ustanowili misteria, podobne dzisiejszym ceremoniom ayahuaski.

moc ayahuascaOpisałam je dawno temu, w artykule "Blaski i cienie hipnozy", (Czwarty Wymiar, 12/2001):

"W Grecji i w Rzymie, praktycznie w całym świecie antycznym, w kultowych miejscach mocy budowano świątynne DOMY SNU, gdzie poddawano chorych najróżniejszym zabiegom jak kąpiele, posty, medytacje... a na koniec SEN, podczas którego przeprowadzano rozmowę z bóstwem.
Chory, będący w transie, sam wystawiał sobie receptę na swoje bolączki i odchodził albo kompletnie uzdrowiony albo z konkretnym sposobem na uleczenie. "

Teraz dopiero jest jasne, że pod hasłem "różne zabiegi" i "rozmowa z bóstwem" skryły się rytuały z udziałem świętych roślin.

hipokrates in actionRys: Hipokretes w trakcie leczenia, w świątyni Asklepiosa.  
-  Drzewko za jego placami świadczy o tym, że słynny lekarz znajduje się pod wpływem napoju z akacji, co pozwala mu "prześwietlać" organizm chorego. 

W świątyniach Asklepiosa  odbywały się ceremonie uzdrawiania - niemal identyczne, jakie do dziś uprawiają szamani w amazońskiej dżungli.   
Spotkania orfickie służyły indywidualnemu rozwojowi.
P
onadto Orfeusz ustanowił misteria eluzyjskie (zbiorowe ceremonie dla wszystkich), które zaliczały się do najważniejszych i najświętszych kultów religijnych świata greckiego.
Sam Apollo pełnił na nich niezwykle ważną rolę jako dający nowe życie.

Asklepiosa i Orfeusza przyjęłam za patronów na długo przed odkryciem ich hiperborejskich korzeni.

Więcej, patrz: Tradycja kapłanów Orfeusza, Ayahuasca i Eleusis, Mit Eskulapa, Ceremonie Eskulapa.

 

 


 

 

WIARA CZYLI
WIEDZA ARIÓW

Co było w przeszłości, będzie zawsze.
cytat z Wed

swarga

 

swargSkomplikowana hierarchia niezwykle potężnych, świetlnych istot (bóstw) to... bardzo długa historia.
Najważniejszą rolę odgrywała w niej św. trójca.
Jej symbolem był TRIGŁAW (postać o trzech obliczach).

W skład owej trójcy wchodzili;
Swaróg (Apollo) - bóg Nieba i Słońca (ojciec Kosmos). Utożsamiany bywał z płomiennookim Sokołem, Rarogiem.
Perun – syn (Gromowładny, Dadźbóg)
i bóg bogów, Światowid lub Świętowid (Absolut / wszystko, co JEST). Przedstawiany był jako słup o czterech twarzach, zwróconych na 4 strony świata.

swarga1Symbolem Światowida jest swastyka czyli
Klucz do tajemnic Kosmosu i natury człowieka.

- Prasłowiański ZNAK twórczej mocy i magicznej siły witalnej - wiecznej siły napędowej wszystkiego, co żyje. Alfa i Omega uniwersalnej siły twórczej, która ewoluuje od czystego Ducha, by skończyć na Materii. Ukazuje ciągły ruch, siłę elektromagnetyczną, a także cykle czasu.

swarog APOLLOPotęga ta jest źródłem naturalnych sił i żywiołów, a w mikroskali stanowi centrum energii, tkwiącej w każdym z nas. Możemy ją wykorzystać zarówno do tworzenia jak i niszczenia (dokładnie tak, jak czyni to matka Natura).
Rezultat naszych poczynań zależeć będzie od poziomu rozwoju i zdolności posługiwania się tą energią, a także od wiedzy i etyki konkretnego człowieka.
Ariowie kładli tak wielki nacisk na rozwój szlachetności (cech boskich w sobie), ponieważ najwyższy stopień rozwoju pozwala  użyć owej mocy jako źródła zasilania (wolnej energii).

Inicjacją do stawania się się bogiem jest... oczywiście ceremonia ayahuaski.  

 

 

 

 


 

 

PIERWOTNY SZAMANIZMCzłowiek oderwany od tradycji przodków nie żyje w zgodzie ze sobą,
jest zagubiony w "teraz" i przegrywa walkę o jutro.

(ktoś to napisał)


KULTURANad boskim spokojem Hiperborejczyków czuwali kapłani – znawcy praw i duchowi przewodnicy. Uważali się za sprzymierzeńców Swiatła w odwiecznej walce z panem ciemności. Walka ta rozgrywała się głównie w świecie niewidzialnym, w wyższych sferach wszechświata.

W 3 księdze Mahabharaty czytamy, że...
Na złotych zboczach centralnej góry Meru rozmieszczono ogrody bogów i inne wdzięczne miejsca odpoczynku sprawiedliwych.
Czas i przestrzeń były (być może nadal są) tam... INNE. Ludzie łatwo wpadają w trans... Naturalnym staje się zjawisko telepatii, teletrasportacji, jasnowidzenia...., jak również fakt istnienia jednej duszy w wielu czasach i ciałach...

Masyw Meru składał się z licznych wzniesień, stąd możliwe było stworzenie tam wiele niezależnych siedzib.
Żyły tam różne boskie istoty, także smoki, niebiańskie nimfy i doskonali lekarze, Aszwinowie.
Raj boga Słońca składał się z baśniowego miasta z majestatycznym kompleksem pałacowym, położonym na wierzchołku Mandara, a także wewnątrz góry.
Na samym szczycie, w miejscu, z którego ożywcze strumienie spływały na cztery strony świata, istniała siedziba karmiącej wszystko, co żywe, bogini GAI - wielkiej opiekunki ludzi.Wiele wspaniałych świątyń na całej planecie, jak na przykład słynne Angkor Watt w Kambodży, zbudowano na obraz i podobieństwo budowli z góry Meru.

meru axismundiWedług hinduistycznej, buddyjskiej i syberyjskiej kosmologii góra ta stanowiła „pępek ziemi" - pierwotną "oś świata", Znaczy; istniała przed stworzeniem Świata i jej korzenie sięgają daleko w głąb Ziemi. Jako punkt, łączący  ziemię z niebiosami i światem podziemnym, w swej istocie stanowiła CENTRUM WSZECHŚWIATÓW fizycznych, niefizycznych i duchowych. 

...Jest w świecie góra, stromowznosząca Meru,
Nie można jej znaleźć, ni równać ani zmierzyć.
W ponadświatowej urody, w niedostępnym obszarze,
Błyszczy się ona w złocistej ozdobie
Ubrana na wierzchu perłami.
Skryty wierzchołek przez chmury.
Na tym wierzchołku, w perłowym gmachu,
Siedzieli tam niegdyś niebiańscy Bogowie …
Mahabharata. Kn. 1. (Przekład z. Lipkin)


dzieciniebapolnocnego- Tam właśnie Dzieci Nieba Północnego swobodnie egzystowały w trzech wymiarach jednocześnie - w świecie bogów, w świecie ludzi i w królestwie swoich zmarłych przodków... 
Kontaktowały się tam z nimi i
stoty boskie, przekazując cząstkę własnej mądrości.


Dla nas dopiero po silnych doświadczeniach  z ayahuaską zrozumiały staje się opis Mahabharaty;
Tam nie ma ani głodu ani pragnienia ani zmęczenia, nie ma lęku zimna albo upału, nie bywa nic szkodliwego albo takiego, co wywołuje wstręt, nie ma żadnych chorób. Wszędzie tam emanuje delikatny aromat, każdy dotyk jest miły. Zewsząd tam wlewają się dźwięki, czarujące duszę i słuch. Tu nie ma ani smutku ani starości ani niepokojów ani cierpień...

Powszechnie stosowane przez nas (szamanów) axis mundi  to  - jak cały szamanizm - też tylko ECHO doskonałego połączenia różnych gęstości i światów, jakiego można było doświadczyć na świętej górze, bezpośrednio pod Gwiazdą Polarną.

Nad Biegunem Północnym stale obserwujemy dziwne zjawiska, wynikające (nie tylko) z anomalii pola magnetycznego.

ojczyznaJest bardzo prawdopodobne, że wciąż istnieje tam osobliwy tunel czasoprzestrzenny - portal do innego czasu albo wejście do świata równoległego.
- Niestety, zaawansowane prace badawcze w tym obszarze otaczają go tylko jeszcze gęściejszą mgłą tajemnicy.
Wróćmy jednak do tematu;

Podróżnik i "cudotwórca", Aristeas - przypuszczalnie po podróży na mityczną wyspę - posiadł dar jasnowidzenia i mógł unosić się w ciele astralnym. Przelatywał nad górami, morzami, rzekami, lasami i krainami... Następnie wstawał z łóżka i zapisywał, co zobaczył (moi goście robią to samo po ceremoniach ayahuaski).
Jak utrzymują greckie źródła, podobne zdolności posiadał Abaris i kapłani, przybyli do Grecji z Hyperborei.

Wszystkie te cuda, jak również  doskonałe połączenie z bogami,  umożliwiała Hyperborejczykom (G)aja-Łaska - napój ze świętych roślin matki Ziemi.
  

Gaja laska1

Rys. Przypuszczam, że źródłem DMT mogło być drzewko z gatunku akacji,
zaś inhibitorem - np. ruta stepowa.

Napój bogów z Hiperborei stał się rzeczywistym źródłem wiedzy Indii, Egiptu oraz całego Antyku.

gaja laskaKorzystali z niego faraonowie, kapłani, uzdrowiciele, twórcy mitów, wyrocznie i prorocy, założyciele większości religii, prekursorzy alchemii....
Szczególnie zachwyceni nim byli greccy poeci, którzy tworzyli pieśni o północnej krainie, gdzie konające łabędzie śpiewały swoją pieśń przedśmiertną i o bajecznych Hiperborejanach, Czcicielach Niebios Gwiaździstych. 

 


 

 


labedz HIPERSymbolem Hyperborei był Łabędź.

W starożytnej literaturze zachował się opis  fascynujących obrzędów z udziałem łabędzi i wysokich wzrostem (ok. 3m) kapłanów.
M.in. Wielki hinduski bohater i mędrzec, Bhiszma, opowiada o kraju szczęścia, gdzie znajdują się szerokie pastwiska z mnóstwem zwierząt. Tam liczna roślinność, dająca obfite owoce, niezliczone stada ptaków, a także święte łabędzie, przylatujące do świątyń i biorące udział w rytualnych świętach i chóralnych pieśniach.

Ptaki spektakularnie oblatywały świątynię i oczyszczały ją swoim lotem.  Na koniec wtórowały doświadczonym śpiewakom, płynnie powtarzając święty śpiew.

labedz
Lot ten uczyniono później symbolem SŁOŃCA i świetlistej, transcendentnej jaźni.
Śpiew natomiast dał początek praktykom hamsa yogi. 
Sanskryckie słowo HAMSA (ŁABĘDŹ) złożone jest z HAM (aham -Ja) i SA (on) czyli ja i on to jedno. Mantra (hamsa-ham-saham-sahamsa...) prowadzi ku doświadczeniu JEDNOŚCI z całym Wszechświatem.

Kasta-hamsa to grupa najdoskonalszych braminów niezwykłej mądrości, którzy przez prawość swych serc mogli bezpośrednio obcować z bóstwem.

W folklorze niektórych narodów zachowały się opisy dziwnych jasnogłosych panien, które latały podobnie jak łabędzie... 

 

 

 

 


 

 

 

WEDA - WIEDZA  

Podobieństwo słów "weda" i "wiedza" nie jest, bynajmniej, przypadkowe.
Szczególną łączność z Hiperborejczykami objawia przede wszystkim nasza polska mowa, jako że wywodzi się wprost z aryjskiego, zachowała pełny zakres rdzeni znaczeniowych i bogactwo prajęzyka.

slowiano aryjskie wedy

Pamięć o bajecznej Praojczyźnie przechowywana była we wszystkich starożytnych pismach, zatem historie o niej były nam dobrze znane, jednak... Traktowaliśmy je wszystkie  jak mity. Do czasu...

Największą sensacją na progu Nowej Ery stały się odnalezione w Bułgarii i Rosji kamienne i metalowe TABLICE, zapisane starosłowiańskimi językami.
Opisują one historię ludzkości na przestrzeni ostatnich kilkuset tysięcy lat. Opowiadają m.in. o tym, jak to Ariowie przybyli z gwiazd i urzeczeni przepiękną planetą, zapragnęli się na niej osiedlić.
Niestety, osiągnięcie szczęścia w utrudnionych warunkach ziemskich, gdzie bez przerwy ścierają się siły światła i ciemności, okazało się nie lada sztuką.
Z tego powodu przybył do Ariów Dadźbóg Tarch  z Boginią Tarą, przywożąc głęboką duchową wiedzę na temat praw, rządzących szczęściem na zielonej planecie.

Szamani bez trudu rozpoznają ten boski duet z ceremonii ayahuaski:
Tarch to  bóg Nieba (Kosmos) - opiekun wielkiej Mądrości, bogini Tara natomiast to opiekunka Przyrody (Gaja).   

kosmitek URIHistorię tę uzupełnia wedyjska opowieść o tym, że na planetę ziemię przybyła razem z nami grupa wysokorozwiniętych humanoidalnych stworzeń, Uri, o niewyobrażalnych dla ludzi umiejętnościach. Mieli być naszymi nauczycielami, mentorami i - jestem pewna - lekarzami.

Biały Niedźwiedź – Indianin z plemienia Hopi, przekazujący opowieści swojej babki – twierdził, że
razem z ludnością na Ziemi mieszkali Kaczyni, tzn. „istoty godne szacunku i poważania" z odległego układu planetarnego.
Zawsze gotowi do niesienia pomocy ochraniali życie na Ziemi i nauczali ludzi przestrzegania praw natury. Dzięki pojazdom, które poruszały się w polu magnetycznym bez żadnego silnika i paliwa, mogli w każdej chwili znaleźć się w każdym miejscu na Ziemi, jak również ją opuścić.
Posiadali zdolność przekazywania myśli na odległość oraz umiejętność płodzenia dzieci z kobietami ziemskimi bez fizycznego kontaktu.

Niezwykła aktywność tych istot przejawia się na ceremoniach do dziś (opisałam ich w zakładce Przwodnik małego szamana), nadal uczą, leczą, przeprowadzają skomplikowane opercje na ciele eterycznym, używają niezwykłych technologii, pomagają nam w rozwoju.... To wszystko nadal się dzieje! 

...

Wiedza, zebrana przez kapłanów Hiperborei,  jako spuścizna Przodków – Bogów, którzy sprzyjali nam pod każdym względem, została spisana znakami runicznymi na niezniszczalnych płytach ze szlachetnego metalu, znanych dziś jako słowiańsko - aryjskie wedy.
Nie były to żadne nakazy ani zakazy, jakie znamy z wielu religii, a po prostu bezcenne wskazówki dla kogoś, kto chce stworzyć na Ziemi własny raj; Zbiór cennych informacji o świecie materialnym i niematerialnym, zasady wspólnego życia ludzi, przedłużania rodu, hodowli roślin i zbóż.... oraz czysto szamańskie wskazówki do bycia wolnym (niezależnym od wszelkiego typu "panów"), świadomym, szczęśliwym w pracy dla dobra rodziny i w harmonii z Ziemią i Kosmosem.

 

 

 


 

 

EGIPTegipt ayahuasca 2Spójrzmy sobie w twarz, wszyscy jesteśmy Hiperborejczykami.

Fryderyk Nietzsche


 Foto. dowcip graficzny  (źródło: z Internet)


W świętych papirusach Egiptu wspomina się, iż państwo w dolinie Nilu powstało ok. 34 tysięcy lat temu, za sprawą dziewięciu białych kapłanów pod kierunkiem kapłanki Izydy i jej męża Ozyrysa. Przybysze pochodzili z Północy - nie byli bogami, lecz Daarianami (Ariami).
Przywieźli ze sobą kulturę rolniczą i... znacznie więcej.
To właśnie OZYRYS nauczył ludzi uprawy ziemi... I on zapewne dał im wolną energię. 

PIRAMIDA ENERGIA 

Rosyjscy naukowcy, prof. Walerij Czudinów oraz Sergiej Sall, twierdzą, że jeszcze niedawno można było odnaleźć przy piramidach słowiano - aryjskie pismo runiczne (usuwane m.in przez żołnierzy Napoleona).

helikopterRys. Helikopter (i pojazd  kosmiczneny) z Abydos - uważane za przejaw techniki, jaką dysponował Ozyrys.

Gdy Ozyrys zapewnił ludziom spokojny byt materialny, zajął się duchowym.
Legenda mówi, że na jego grobie wyrosła Akacja, dając mu drugie życie.
Jak wiemy, drugie życie to warunek, by zostać prawdziwym ARYA (szlachetnym, Panem). I jest oczywiste, że po spożyciu zawartego w akacji DMT, człowiek rzeczywiście przeżywa "śmierć" i "rodzi się" na nowo.

BEBNYOwe legendarna AKACJA NILOWA (Acacia nilotica ) symbolizowała DRZEWO ŻYCIA - czystość i odrodzenie, świat duchowy i podziemny.
Znajdowano ją w grobowcach faraonów, jej drewna używano do ozdób świątynnych, kora zaś stanowiła cenne źródło DMT. 

Akacja ta zwana bywa egipską mimozą.
Dziś już prawdopodobnie nie występuje. Jej rolę pełni bliźniacza siostra - mimosa tenuiflora z Brazylii, patrz: Duchy roślin.

egipscy-bogowie

Rys. Wcześni Egipcjanie doskonale rozumieli, że ich bogowie to zaawansowani mistrzowie szamańscy, przebrani w totemiczne maski. 

Drugą rośliną, używaną do sporządzenia napoju bogów mogła być RUTA STEPOWA (Peganum harmala). 
Jest to odpowiednik peruwiańskiej ayahuaski albo   jej niedościgły pierwowzór, gdyż względem ilości 
alkaloidów znacznie przewyższa amazońskie pnącze.

Od zarania dziejów rosła na terenach pustynnych i półpustynnych jako trudny do wyplenienia chwast.  
Występuje po dziś dzień w płn. Afryce, w Azji oraz na terenach śródziemnomorskich aż po Węgry. (W naszym klimacie nie urośnie, nasi dziadowie zdobywali ją w zamian za bursztyn.) 

ruta stepowa 1Od niepamiętnych czasów stosowano ją we wschodniej medycynie, w ayurwedzie oraz w rytualnych obrzędach magicznych. Obrzędy te nieprzerwanie po dziś dzień praktykuje owiany tajemnicą lud Berberów -  ludzi, którzy byli ZAWSZE!
Ciekawostką jest, że nigdy nie zostali całkowicie podbici i - podobnie jak niegdyś Prasłowianie, określają siebie mianem LUDZI WOLNYCH. - Nie płacą podatków i nie oczekują żadnych dotacji ze strony państw, w których żyją. Poruszają się bez paszportów i - podobnie jak Indianie w Amazonii - skazani są wyłącznie na umiejętność dostosowywania się do trudnych warunków Przyrody (w górach Maroka i na Saharze). 
Niestety, obecnie w przerażającym tempie wchłania ich świat internetu, komórek i szybkich samochodów.  

napoj bogow

Rys: ekstrachowanie DMT z akacji pod nadzorem boga mądrości, Thota -  patrona ludzi nauki i sztuki.  

To, czy Ozyrys z Izydą przywieźli sadzonki Świętych Roślin z Hiperborei, czy odnaleźli tę właśnie łaskę Gai nad Nilem, trudno dociec.
Pewne jest tylko to, że sporządzany z tych roślin napój był w Egipcie nieodłącznym atrybutem spotkań z najwyższą Mądrością ( z bogiem Mądrości, Thotem  - jak kto woli).

osiris szamanOzyrys został zabity w bratobójczej walce o władzę nad Egiptem.
Po śmierci nie mógł już żyć na Ziemi, ale w zaświatach - owszem.
W mitologii egipskiej stał się bogiem śmierci i odrodzonego życia - władcą świata podziemnego i Wielkim Sędzią zmarłych.
Czczono go również jako boga wegetacji rośli i symbol odradzającej się przyrody.

W poświęconej mu świątyni,  w Abydos znajdują się zagadkowe rysunki KWIATÓW  ŻYCIA, o d c i ś n i ę t y c h nieznaną techniką na twardym granicie... Jakby 12 tys. lat temu ktoś  wypalił je "laserem”.
Znak ten towarzyszył ludzkości od zarania dziejów, nazywany Językiem Ciszy lub Językiem Światła.

kwiat yciaNie przypadkiem symbole te nad wyraz często występują w zakopiańskich domach -  600-letnich, 100-letnich, również w tych nowych.
Motyw Kwiatu Życia znajdziemy też na pasach i klamrach z kultury przeworskiej,  na instrumentach ludowych, malowanych przez Wojciecha Gersona w XIX w... Gdy tylko zaczniemy szukać, będzie tak samo wszechobecny,  jak sfastyka.  
I choć przeciętny góral nie ma pojęcia, dlaczego tradycyjnie umieszcza w domu kwiat życia, wewnętrznie jest świadomy silnego oddziaływania zawartego w nim , tajemnego kodu.

Kwiat zycia1Współcześni naukowcy zdołali już go odczytać.

Jest to geometryczny wzór PROCESU TWORZENIA i zawiera w sobie wszystkie prawa fizyki bądź matematyki, harmonię muzyczną i bryły platońskie jako wzorce dla różnych atomów... 
Jego istota odsłania esencję i proporcje każdego aspektu i formy bytu. 
Można przy jego pomocy zademonstrować, jak DUCH organizuje świat materialny od najmniejszej cząsteczki aż po ogrom Wszechświata.I wszystko, cokolwiek istnieje, zostało stworzone według tego samego modelu. 
(Na youtube znajduje się mnóstwo filmów, które to obrazują.)  


kwiatek zycia goralskiKlasycznym motywem w góralskich chatach jest Kwiat Życia lub tylko jego środek, zwany ziarnem bądź rozetą., W bardzo starych domach umieszczony jest często na środku długiej belki, pomiędzy przeciwstawnymi trójkątami (męskim i żeńskim).
W tej to konstelacji symbol "mówi", że proces tworzenia życia na naszej planecie bezwzględnie wymaga połączenia ze sobą tych dwóch sił - męskiej i żeńskiej. - Owo przeciwieństwo, dwa odmienne bieguny połączone w harmonijną JEDNOŚĆ, napięcie między nimi i współpraca w zgodnym rytmie... wyzwala właśnie potężną twórczą MOC DUCHA.
Można tak stworzyć.... nowego człowieka albo cały Wszechświat.  Możliwości są nieograniczone.

Ozyrys był zapewne pierwszym człowiekiem, który odsłonił ludziom w Egipcie Tajemnicę Tworzenia i uświadomił, że wszystkie te moce noszą w sobie.  Czynił to zapwne na "ceremoniach ayahuaski".

szyszynka01Dzieckiem Izydy i Ozyrysa ma być Horus - pierwszy faraon Egiptu. Następni uważani byli za jego inkarnację.
Słynne, wszystkowidzące, boskie oko Horusa stanowi w istocie symbol... szyszynki, zaś słowo SEKRET (wiedza tajemna) pochodzi od... sekrecji - wydzielin gruczołów dokrewnych (szyszynki również).
Jedną z tych wydzielin jest właśnie DMT - niezbędny w ayahuasce czynnik wizji.

W egipskim ruchu misteryjnym wsławił się szczególnie Imhotep, ale to już inna bajka.... Patrz: Aya i piramidy

 

 


 

 

Pochodzące z wielu różnych kultur mity i podania o Złotym Wieku wspominają często o pewnym wydarzeniu - UPADKU - po którym bogowie opuścili ludzkość i komunikacja została zerwana. 

perun1Zaczęło się od odwiedzin Peruna.
Przyniósł on proroctwa o ludziach z Piekielnego Kręgu, którzy żyją poza boskimi prawami.
Ostrzegł, że nadejdą czasy niepohamowanej degeneracji moralnej, etycznej i psychicznej. 
Spustoszenie ogarnie ludzkie umysły aż po samozagładę.
Bogowie Światłości zostaną poza strefą wpływu - nie będą mogli ingerować.
W związku z wycofaniem się życzliwych bogów funkcja kapłana zmieni się w człowieka, walczącego ze złymi duchami i chorobami, jednak...
trudnych czasach nieliczni będą umieli "wniebowstąpić", skomunikować się z bogami i przekazać wyższe wartości na Ziemię. - Nazywamy ich szamanami.  

Perun obiecał, że czas Światła i Sprawiedliwości powróci, ale korzystać z niego będą tylko ci, którzy w epoce mroku żyli i postępowali zgodnie z Kosmicznym Prawem.

 

 

 

 

 

 


 

 

WOJNA   ...Czarowników starożytnego Meksyku niezwykle nurtowało pytanie,
kiedy [drapieżca] pojawił się na Ziemi. Rozumieli, że człowiek w pewnym okresie musiał być istotą doskonałą, obdarzoną fenomenalnym wglądem, zdolnym do takich wyczynów percepcji, że dziś są one przedmiotem legend.
A potem wszystko jakby zniknęło i oto mamy obecnie człowieka uśpionego
...

Carlos Castaneda


atlantydaDla starożytnych Greków Hiperborea była krainą realną, z którą przez wieki utrzymywali ciepłe stosunki dyplomatyczne.
Atlantydę zaś tylko raz wspomniał jeden jedyny Platon, a ponieważ bazował na wiedzy, pozyskanej z Egiptu metodą "głuchego telefonu", nawet jego uczniowie mocno w nią wątpili.
Teraz bywa odwrotnie!

W myśl opisu Platona Atlantyda była imperium, które posiadało wielką flotę i potężną, dobrze uzbrojoną armię. Władała licznymi krajami i dążyła do dalszych podbojów, ale została powstrzymana...
Najnowsze, szwajcarskie odkrycia mówią o dowodach, że kontynent ten znajdował się.... Marsie!
Wedy - istotnie -
wspominają o wojnach, jakie toczyliśmy z Atlantami na czerwonej planecie, ale działania wojenne mogły zostać tam przeniesione dopiero po potopie. Tak naprawdę nic nie wiemy.

atl4Niektórzy archeolodzy doszukiwali się Atlantydy w ruinach, leżących na dnie oceanu u wybrzeży wysp Bimini (Floryda) i gdy w pobliżu Kuby znaleziono zatopione w morzu piramidy, nikt już nie miał wątpliwości, że odnaleziono Atlantydę. - Sama Kuba ma być ocalałym fragmentem zaginionego kontynentu.
- Podobno Amerykanie wiedzieli o wszystkim od czasu kryzysu kubańskiego i ustawione tam wówczas szpalery okrętów w rzeczywistości służyły penetracji dna oceanu.
W rezultacie prawda dotarła do nas z dużym opóźnieniem i - zapewne - mocno zniekształcona. 


Rosyjski prof. Siergiej Sall, w wykładzie o przedpotopowych cywilizacjach twierdzi, że Atlantyda to było szatańskie imperium - wówczas jedyne na Ziemi, gdzie zapanowało niewolnictwo.

imagewtresZagnieździła się tam pasożytnicza cywilizacja sił demonicznych, które istnieją dziesiątki a może nawet setki tysięcy lat. Jej głównym celem jest skłócanie całych narodów, by ostatecznie przejąć globalną władzę na planecie Ziemia.
Ona to odpowiedzialna jest za szczucie Atlantów przeciwko Hiperborejczykom i ona stanowi tajemne tło większości wojen.

Aktualnie siła ta przeniosła się do Ameryki i podległych jej rządów wielu krajów. 

Możliwe też, że było zupełnie, ale to zupełnie inaczej.
Naukowiec z Harwardu, Charles Hapgood, w pracy dotyczącej przesuwania się skorupy ziemskiej (“The Earth’s Shifting Crust” 1958 r.) przedstawił teorię, że na Ziemi miały miejsca gwałtowne przesunięcia biegunów i one to sprawiły nagłe zmiany klimatu. - Przedmowę do książko napisał przychylny tej teorii Albert Einstein.

Część naukowców uważa, że przyczyną potopu i nienaturalnie nagłej zmiany klimatu była używana przez Atlantów, nieznana współczesnej cywilizacji technologia i broń  - od latających obiektów, przez lasery po różnej maści roboty.

bermudzki trojkatEdgar Cayce, jasnowidz który trafnie przewidział czas i miejsce znalezienia Atlantydy, twierdził, że głównym winowajcą wielkiej katastrofy była energia kryształów, wciąż niebezpieczna w obszarze Trójkąta Bermudzkiego (giną tam okręty).

W 1970 r. dr naturopatii i poszukiwacz skarbów, Ray Brown odkrył tam i zbadał jedną zatopionych w tym obszarze, "szklanych" piramid, trzykrotnie przewyższających egipskie kolosy.
Z wyprawy wrócił z kryształową kulą, która w niezwykły sposób wzmacniała puszczoną przez nią wiązkę energii.

krysztalowa piramidaIstnieją hipotezy, że wyposażona w takie "klejnoty" piramida przyciąga i magazynuje promieniowanie kosmiczne, które Atlanci używali jako źródło energii.
Jednak prawdziwa przyczyna katastrofy miała według Caysy'ego dużo głębsze podłoże
- to Natura w ten właśnie sposób dokonuje oczyszczenia z negatywnych myśli, emocji i czynów człowieka. Atlanci byli bowiem zniewoleni przez materialne i cielesne żądze, a zepsucie moralne stopniowo toczyło ten naród jak zaraza. Owładnęła ich pycha i żądza władzy, pod koniec wprowadzili nawet składanie ofiar z ludzi.

Również według Platona Atlanci zanadto zaufali potędze rozumu i przez pychę zlekceważyli prawa boskie.

Atlantyda trojkat bermudzkiTeksty, wyryte w świątyni Horusa w Edfu, mówią o straszliwej wojnie bogów, o ukazaniu się na niebie wielkiego węża, o następujących potem dniach ciemności, w trakcie których święta wyspa zniknęła.
A gdy opadły wody i wróciło Słońce, nic nie zostało ze wspaniałości starożytnego świata.
- W kalendarzach Egipcjan, Asyryjczyków i Majów katastrofa, niszcząca Hyperboreę, datowana jest na rok 11542 pne. 
Platon pisał, że Atlantyda przepadła w ciągu jednej doby ok. 11 600 lat temu. 
Mahabharatha i inne teksty w literaturze starohinduskiej opisują wojnę sprzed 10-12 tys. lat, jako konflikt między "imperium Ramy" i Atlantydą:

"Pojedynczy pocisk niósł całą potęgę Wszechświata. Rozpalona kolumna dymu i płomieni jasna jak tysiąc słońc wzniosła się w pełnej okazałości. Żelazny piorun, gigantyczny posłaniec śmierci, na popiół spalił całą rasę (...). Ciała były spalone nie do poznania. (...)

 1Foto: Pęknięcie skorupy ziemskiej ciągnie się przez cały glob.

Jedna z majańskich legend, spisanych w XVII w. stanowi bezpośrednią relację:
Nastał deszcz ognia i ziemia pokryła się popiołem. Kamienie i drzewa przyparte zostały do ziemi i zmiażdżone... Na niebie pojawił się wielki wąż. Na ziemię spadła jego skóra i kawałki kości. Pojawiły się przerażające fale. Niebo i wielki wąż upadli na ziemię i zalali ją".

Chińskie kroniki zawierają opis samych tylko skutków katastrofy;
Firmament niebieski miał pęknąć jak Ziemia, która nigdy już nie wyglądała tak samo.
Słońce zgasło na wiele dni...

hiper01Lodowiec wdarł się w przeciągu tygodnia i wszystko zostało zamarznięte. 
- Znalezione w  obrębie koła podbiegunowego ciała mamutów wciąż miały w żołądkach niestrawione pożywienie, a niektóre z nich trzymały kwiaty między zębami. 
Słowiańsko-aryjskie runy donoszą o wielkiej ewakuacji ludności, zwierząt domowych i zapasów ziarna w pojazdach powietrznych, wimanach.

Egipskie zapisy o wojnach między "Ateńczykami" i Atlantami też mówią o nagłym zniszczeniu obydwu cywilizacji podczas wielkiej katastrofy i późniejszych anomaliach: „...zima pojawiła się zamiast lata, a miesiące następowały po sobie w odwrotnej kolejności."

Ludy oddalone od legendarnej wyspy stały się świadkami tragedii, spowodowanej wdzieraniem się ogromnych mas wody na ląd. 
Zmianie uległo wszystko! Na nowo ukształtowały się lądy, zapanował chłód i podobno znacznie zmniejszyła się ilość tlenu...

Historie o słynnym POTOPIE można odnaleźć w starych tekstach i legendach, znanych na całym kontynencie.

 

 

 

 


 

PO POTOPIE 

Hiperborea podziemiaHyperborejczycy posiadali technologię wydobycia podziemnych złóż i  mogli torować tunele pod rzekami, jeziorami a nawet pod dnem morza. Budowali unikalne konstrukcje podziemne, świątynie i domy, w których wielu znalazło schronienie.

podziemieW tradycji irańskiej, indyjskiej, germańskiej, celtyckiej i skandynawskiej zachowały się wspomnienia o „wielkiej zimie”, która zmusiła ludzi do wybudowania olbrzymiej podziemnej kryjówki, gdzie schronili również zwierzęta i nasiona roślin uprawnych.

Greccy kupcy, uczeni i podróżni..., którzy odwiedzali Hiperborejczyków po potopie, przekazywali, że;
...w kraju polarnych dni i nocy ludność znalazła schronienie w podziemnych miastach.


Inni - oddzielnymi grupami - migrowali różnymi drogami w cieplejsze rejony.migracja


Jednym z bezpiecznych miejsc na Ziemi, zalanej potopem, były wznoszące się ponad wodami góry Uralu.

hyperborea 1680Tam właśnie pod koniec XX w. ujawniono istnienie ruin prehistorycznej osady, Arkaim - dzidzictwo prężnej cywilizacji, która istniała w korytarzu Eurazji na długo, zanim przybyli tu Indo-Europejczycy.

Konstrukcja miasta zdumiewa zaawansowaną technologią: części drewniane nasączone są substancją ognioodporną, pomieszczenia wyposażone były w rynny drenażowe, system przeciw-burzowy i kanalizację...
Te same techniki budowy stosowali Prasłowianie m.in. w Biskupinie.

ARKAIM, zwane też Bramą do Gwiazd, stanowi bezbłędnie zaprojektowane, niezwykle precyzyjne i skomplikowane obserwatorium astronomiczne - rodzaj kalendarza, odnoszącego się do najważniejszych wydarzeń astronomicznych. Związek niektórych  parametrów twierdzy z precesją osi ziemskiej wskazuje na wiedzę, skomplikowaną nawet dla współczesnej astronomii.
Dokładność wynosiła tam 1 minutę kątową, podczas gdy w najbardziej dotąd imponującym Stonehenge - 10 min. do 1 st., Ale...  Stonehenge został odtworzony w latach pięćdziesiątych XX w.

arkaimWiek Arkaim, datowany konwencjonalnie oceniono na na 5-6 tys. lat czyli... Miał współistnieć wraz z rozwijającą się cywilizacją kreteńską (gdzie także używano kanalizacji), z kulturą Egiptu i Mezopotamii. 
- Dla porównania: bliźniacza Troja miałaby być zaledwie o 600 lat młodsza, a piramidy w Gizie - o 70. 
- W rzeczywistości osada ma być znacznie starsza   używana już ponad 12.000 lat p.n.e. Tak czy inaczej jest z całą pewnością jednym z najstarszych obiektów kultury aryjskiej! Na wielu odnalezionych tam naczyniach widnieją swastyki.

Legendarne miasta, zbudowane na planie okręgu przeszły do historii jako "siedziby bogów" i Ośrodki Wiedzy. Ich cyrkularny kształt i kolejne okręgi wokół murów miały odwzorowywać materialne, duchowe i metafizyczne sfery Kosmicznego Porządku.

arka imW Arkaim dopatrywano się zatem prehistorycznej siedziby mędrców, tymczasem najnowsze badania wykazały, że było to... "centrum metalurgii" - szereg pracowni dla ludzi, wtajemniczonych w sekret wytopu żelaza i brązu.
Nikt tam raczej nie mieszkał, kowaliści po pracy udawali się do swoich domostw, rozmieszczonych wokół "zakładu pracy".

W samej tylko Dolinie ARKAIM odkryto dwadzieścia kolejnych grodzisk - większych, bardziej imponujących i zbudowanych z kamienia. Podobnych miejsc ma być na Syberii i Płd. Uralu bardzo wiele. - Każde z nich mogło być ośrodkiem religii i kultury, gdzie powstać miały pierwsze hymny najstarszej z wed i Gathy Awesty (gadki Obwiesty).

Rosyjski pisarz, Alex Sparkey, twierdzi, że ARKA oznacza niebo, IM - ziemię zatem  (jak na górze MERU) Arkaim   jest - jak Meru - miejscem, gdzie Niebo styka się z Ziemią

stonehenge1ARKA-JAMA w dosłownym tłumaczeniu znaczy
JAMA ARKI.

- Automatycznie nasuwa mi się pytanie, czy nie produkowali tam przypadkiem latających obiektów, znanych nam jako "wimany"?
Czy twierdza nie była też lądowiskiem, jak niektórzy kojarzą już stonehenge?

Nie bez powodu okoliczne legendy mówią, że ARKAIM znajduje się na skraju  rzeczywistości i przekroczenie jego murów może spowodować przemieszczenie się zupełnie gdzieś indziej.

FRYKAT TrlleborgNie przypadkiem w Dani (w Trælleborg) znajdują się ruiny podobnej do Arkajamy fortecy Wikingów z Xw. Frykat.
Obiekt połączony jest z trzema innymi prostą linią, która prowadzi dalej do Delft w Grecji, gdzie znajduje się słynna wyrocznie Apollina, i do piramid w Gizie.  
Twierdze  Wikingów, zbudowane z precyzją, wymagającą zaawansowanej wiedzy inżynieryjnej, usytuowane są z dala od morza, co dla żeglarzy jest raczej... nietypowe. - Czyżby jeszcze w X w. poruszali się drogą powietrzną?


 


 

 

EUREKA!!! Architektura ARKAIM to pewnego rodzaju prototyp, powtarzany w prehistorycznych Ośrodkach Mądrości i siedzibach bogów - królów jak np. w nordyckim mieście ASGARD, hyperboreańskim ELECTRIS, TROI czy STONEHENGE (które znajduje się na tej samej szerokości geograficznej, blisko 4 tys. km na zachód.) 

RONDEL

Foto. Tzw. Rondele Słowian.

Konstrukcje, podobne do Arkajamy, wznoszono jeszcze ok. 5 tys. lat p.n.e. na terenie dzisiejszych Węgier, Austrii, Czech, Moraw, Słowacji, Niemiec i Polski. Jedną z największych odnaleziono w 2011 r. w Pietrowicach Wielkich na Śląsku.

Szukając w Internecie znalazłam nawet porównanie Arkajamy do słynnego dysku z Fajstos...

NIGDZIE jednak nie mogłam znaleźć widocznego - jak dla mnie gołym okiem - porównania Arkaim do konturów Hiperborei.  
Nie jest możliwe, żeby nikt przede mną na to nie wpadł! Zatem dlaczego wiedzący MILCZĄ?

hiperborea Arkaim


Grafikę musiałam w końcu zrobić sama, stąd brak koniecznej precyzji, jednak.... Podobieństwo jest uderzające.  Twierdza nie jest mapą, stanowi raczej symbol wyspy, ale i tak powala wiernością szczegółów; 4 wejścia przez obydwa mury Arkajamy pokrywają się idealnie z oryginalnymi wlotami rzecznymi Hiperborei. Ściany pracowni kowalistów wydają się wyznaczać przedpotowe południki...

Budowniczy grodu nie mogli widzieć słynnej mapy Merkatora, ale piloci vimanów, zniżając się nad Arkajamę, mogli mieć uczucie powrotu do Praojczyzny. 

 

 

 

 


 

 

 

 IMPERIUM PRASŁOWIAN

arkajama-arkaim

Akraim tętnił życiem i pracą przez 200 lat.
W pewnym momencie dziejów  tajemniczo został spalony i opuszczony...
Nauka ustaliła, że w tym samym czasie na wielką skalę rozpoczęła się wielka migracja ludności o haplogrupie r1a1a1.
Starożytny tekst perski, Bundahishn, mówi, że Ariowie uciekli przed straszliwą, niekończącą się zimą, na "wyspę" Mo-Uru (chyba Ural), a stamtąd wyruszyli na wschód i południe...

Unikatowe technologie, nie wspominając o wimanach, ułatwiały naszym przodkom raczej pokojowe osadnictwo na nowych terenach.
Ówczesne ludy Europy porażała wiedza i magiczna siła aryjskich kapłanów, którzy sprawnie posługiwali się  mocą tworzenia (magią), a ponadto potrafili swobodnie rozmawiać z bogami i duchami innych światów. 

warownie

Rys. Miasta podobne do Arkaim.
 Jeszcze do niedawna  nasze grody, potem duże miasta budowane były według zawsze tego samego schematu: centralny rynek z siedzibą "bogów"  i ulice, oddalające się na cztery strony świata.

Imperium, które nazywano Świętą Ziemią RASY, istniało  przez wiele tysiącleci, rozciągając się od Uralu aż po Ocean Spokojny. - Skrót RASA to Rody Asów Stron Asów -  cztery Wielkie Rody z Praojczyzny., które pieczołowicie przychowywali tradycję i wartości cywilizacji hiperborejskiej z okresu nordycko - polarnego.
Miejsca kultu, rozsiane na tym obszerze i odległe od siebie o tysiące km, określają z dużą dokładnością pozycje pewnych gwiazd (czy gwiazdozbiorów) i stanowią rodzaj drogowskazów.

migracja Ariow
Kolebkę dzisiejszych Słowian można dziś umiejscowić na Uralu i w dolinie Dunaju, skąd nasi przodkowie rozchodzili się we wszystkie strony Euroazji. Tak zaczęli rozwijać się na ziemiach dzisiejszej Polski, Niemiec, Czech, Słowacji i Ukrainy. Opanowali Włochy i południowe Bałkany... 


asgardStolicą i jednocześnie centrum duchowym nowych terenów stał się kompleks świątynny o nazwie Asgard Iryjski.
Miasto znajdowało się pod osłoną magii -  boskiej mocy Inglii (czyli prawa przyczyny i skutku). Legendy mówią, że wrogowie nie byli w stanie nawet się do niego zbliżyć. 

 la1a1A0AZ czasem Ariowie - śmiało już możemy nazywać ich Prasłowianami - zaludnili także brzegi Dniepru, Morza Czarnego oraz tereny w stepowo-leśnej strefie wzdłuż 50 równoleżnika. - Tam stworzyli silne państwo, Aratta (obecnie w granicach Armenii, Turcji i Iranu), skąd wywodzili się najlepsi rzemieślnicy.

Historyczną krainą tego obszaru jest m.in. Lydia, której król, Krezus, zbudował słynną świątynię Artemidy, zaliczoną do jednego z siedmiu cudów świata.
Artemida - bogini Księżyca, lasów, zwierząt, płodności i łowów... była - przypominam - , bliźniacza siostrą Apolla i obrończynią Hiperborejczyków.

bogin minojskaBez wątpienia to Hiperborejczycy stworzyli m.in. cywilizację minojską, która w wysoko rozwiniętej formie pojawiła się ok 3 tys lat p.n.e. na Krecie.
Stamtąd rozrosło się prawdziwe  imperium, które objęło Azję mniejszą.
Kreteńczycy budowali domy, wyposażone w kanalizację, dysponowali imponującą flotą morską i zakładali potężne świątynie, gdzie - jak sądzę - uprawiano szamanizm na bazie roślin.
- Na artefaktach nader często powtarza się motyw kobiet, tańczących w świętych gajach wśród węży, zaś licząca ok. 4 tys. lat słynna figurka minojskiej bogini przedstawiona jest ze zwierzęciem mocy (mini panterą) na głowie i wężami w dłoniach.

wzor fenicjanPomimo pielęgnowania wartości duchowych CZAS szczęśliwości, harmonii i pokoju minął bezpowrotnie. Okres życia na Ziemi się skrócił i wypełnił walką o byt. Ludzie, przymuszeni do pracy i trudu, zwrócili zainteresowanie ku materii i wykształcili system kastowy. Pojawiły się ambicje, żądze iniepokój... 

Z tego powodu, w każdym miejscu, w którym osiedli nasi przodkowie, zostawiali geometryczne ornamenty i symbole bogów jako klucze do zrozumienia Wszechświata i Natury.

znak szczesciaNiektóre z nich powtarzają się we wzorach tkanin, haftach i splotach dywanów aż do dziś. Jednak z czasem znak ten stał się jedynie  symbolem idealnego życia, jakie przodkowie wiedli na legendarnej wyspie. I - podobnie jak góralski Kwiat Życia - zatracił swe pierwotne znaczenie, rozumiany jedynie jako solarny symbol szczęścia i powmyślności.
Po II wojnie rzadko kto chcew ogóle mieć z nim do czynienia.

Przypuszcza się, że języki słowiańskie powstały, zanim w Europie zjawili się Celtowie. W związku z tym całe europejskie dziedzictwo - legendy, mity i pismo w różnych odmianach.... powstawały w obrębie tej samej wspólnoty Przedgreckiej i Przedrzymskiej Prasłowiańsko-Staroeuriopejskiej. - W czasach kiedy nie było jeszcze ani Grecji ani Rzymu.

Późniejsi Słowianie, Etruskowie, Grecy, Rzymianie, Galowie, Celtowie... - wszyscy posługiwali się wierzeniami o charakterze globalnym i ta sama szamańska "religia"  istniała przez tysiąclecia, na długo przed chrześcijaństwem i hebrajską Biblią.


 

 

 


 

 

CHINY


Chińskie (i eskimoskie) legendy mówią, że na Północy znajduje się wejście do "raju", zamieszkanego przez pewien gatunek ludzi. Stamtąd mają wywodzić się ich przodkowie.
- Genetycy dali na to dowody. Rzeczywiście! Pierwsi cesarze państwa Środka byli białymi Aryjczykami.

Starożytne pisma chińskie wspominają o białych "bogach" z Północy, którzy mogli bezpośrednio rozmawiać z mieszkańcami Nieba i uczyli Chińczyków m.in. sztuki leczenia.

chiny

Rys. kopia rysunku skalnego

Najnowsze odkrycia pokazują, że chińscy lekarze, na 2 tys. lat przed oficjalną chirurgią, potrafili wykonywać skomplikowane operacje; wycinanać części płuc i przeprowadzać transplantacje organów.

Przybysze z Północy zostawili  Chińczykom pojęcie Boga osobowego, PANA na Wysokości, założycieala dynastiii Szang.
Królowie z tej dynastii byli wielkimi szamanami; posiadali szczególną władzę magiczną, porozumiewali się ze światem duchów i przekazywali wolę przodków.  Budowali piramidy. 

piramida chiNskaAmerykański pilot, James Gaussman, odkrył pod koniec II Wojny Światowej bliżej nieznaną chińską piramidę, zaliczoną jak dotąd do najwyższych na świecie.  
Niewiele o niej wiemy, gdyż chińskie władze pilnie strzegą tajemnicy. Przyznano jedynie, iż w regionie Shanxi znajdują się setki piramid, których rozmieszczenie  odzwierciedla gwiazdozbiór Bliźniąt s czasu 10.500 p.n.e.

Wedy mówią o wstrząsającej, wyniszczającej obie rasy wojnie, która skończyła się Stworzeniem Pokoju w "Gwiezdnej Świątyni" (ok. 6 tys. lat p.n.e.). To wydarzenie posłużyło wówczas za punkt odniesienia dla wprowadzenia nowego kalendarza. 

chinski murSyberyjskie legendy mówią, że żółta rasa była zbyt agresywna i potrzebowała przestrzeni na rozwój w odosobnieniu.  
- Potwierdzają to najnowsze odkrycia w najstarszych częściach chińskiego muru. Okazało się, że wieżyczki strzelnicze skierowane były do wewnątrz Chin, nie odwrotnie, zatem MUR nie był ochroną, tylko zamieniał Państwo Środka w klatkę.

Kolejno następujący po sobie cesarze chińscy starannie zacierali ślady po Aryjczykach, jednak zaszczepiona przez nich wiara  i medycyna rozwijały się dalej bez przeszkód.
Generalnie dominował tam nieosobowy Bóg, reprezentujący niebo (Kosmos), który jak nasz rodzimy Swaróg (Apollo) panował nad porządkiem świata. 

meru malunek w chinskimTurkiestanieRys. Góra Meru, malunek, odnaleziony w chińskim Turkiestanie

Chińskie bóstwa to Słońce, Gwiazdy, sama Ziemia, a także duchy przyrody (góry, rzeki, wiatr....),  i zjawisk (powodzie, susze, trzęsienia ziemi...) - jednym słowem mamy do czynienia z echem religii magów i czarodziejów. 
Dzisiejsza kultura chińska znana jest z rozbudowanej astrologii i braku problemu z różnorodnością religii. Chińczycy uważają, że

"tak, jak kwiat lotosu, jego liście i owocnia wyrastają ze wspólnego korzenia, tak samo trzy wielkie religie wywodzą się z tego samego źródła".
-  Podobnie głosili Orficy.

 

 

 

 


 

 

HIMALAJE

...to po polsku DOM ZIMY - HIMA pochodzi od słowa zhima (zima)
i LAJA - legnąć i Leh(ita) czyli po prostu dom.


W bardzo niebezpiecznych i trudno dostępnych rejonach Himalajów, w  dolinie rzeki Hunza mieszka lud, posiadający - tak jak nasi górale - aż w 70-ciu % haplogrupę R1a1.

hunza1Wielu z nich ma wciąż jeszcze jasną skórę, nierzadko jasny kolor oczu i wschodnioeuropejskie rysy twarzy, a- co najważniejsze - nieustannie kultywują zapomniane, prasłowiańskie wartości. 

Niemal wszyscy Hunzowie dożywają sędziwego wieku w dobrym zdrowiu i świetnej kondycji. Choroby są u nich rzadkością, a kobiety rodzą nawet po 60-tce.
Ich tajemnicą jest kryształowo czyste powietrze i woda, prosta żywność bez żadnej chemii i bezstresowe wychowywanie dzieci, które wyrastają na zdrowych emocjonalnie, konstruktywnych dorosłych.

swiaty stykaBrak zagrożenia, agresji, przestępstw czy choćby tylko złodziejstwa sprawia, że Hunzowie nie muszą utrzymywać ani wojska ani policji. Żyją bez stresu i zegarów, w harmonii z przyrodą.

Zgodnie z ich wiarą człowiek musi mieć silne poczucie przynależności, bez tego więdnie i umiera.
Cały dzisiejszy świat powinien się od nich uczyć.

 

 

 

 

 

TYBETswas dalai lamaFoto: Przywódca religijny buddyzmu tybetańskiego, Dalaj Lama. 

Przywrócenie świetności Gwieździe, która "światy styka" jest u nas prawie niemożliwe ze względu na powiązanie jej z nazizmem. 

sfas buddaNa wschodzie jednak wciąż uznaje się ją za symbol religijny, najczęściej związany z buddyzmem.
Wyznawcy hinduizmu, podobnie jak i buddyści traktują ją jako święty znak.
Ludzie świeccy zaś widzą wnim to, co my w czterolistnej koniczynie.
Svastika (w sanskrycie) oznacza „przynosząca szczęście” (svasti – powodzenie, pomyślność) i każdą z nich można interpretować na tysiące różnych sposobów.

Fakt, że tak nam bliski  symbol używany był przez całą historię niemal we wszystkich częściach świata, jest dowodem na to, że wszystkie ziemskie kultury i religie są  - jak cały  szamanizm - tylko bladym odbiciem pierwotnego,  jednolitego systemu z Hiperborei.

 

 

 

 


 

 INDIE


Przybywając do Indii, Ariowie stworzyli kastę braminów - pośredników między bogami a ludźmi.
Ludzie ci do dziś zajmują najwyższe pozycje jako wojownicy i mędrcy, odpowiedzialni za przekaz wiedzy, za prawa moralne, sądy i władzę (także wojskową). 

bramini 2Od wieków też strzegą czystości krwi, żeniąc się wyłącznie między sobą. Stąd wielu ma do dziś nieco jaśniejszą skórę i oczy.
Każdy, kto złamał prawo czystości kastowej, wykluczany był z grona „szlachetnych" na zawsze. Podstawą tak surowego postępowania miały być pobudki natury duchowej i rozwojowej - nie rasowej. Chodziło o zachowanie i rozwijanie genetycznie uwarunkowanych uzdolnień, które giną przy jakimkolwiek zmieszaniu krwi.
- Nowoczesne badania wykazały, że w 60% do 70% bramini zachowali haplogrupę R1a1 - tę samą, która dominuje również u Polaków (Słowian).  

koloWedy, spisywane przez kapłanów na pergaminie lub skórach wołowych transformowały w Święte Pisma, «Rigwedę » i « Wisznu Paranę »  - najstarsze wersje religii hinduistycznych i późniejszych odmian filozofii wschodu (łącznie z buddyzmem). 
Rygweda mówi wprost, że to właśnie ARIOWIE przekroczyli w dawnych czasach Himalaje i przekazali Pra-Hindusom wiedzę (wedę).
Potwierdza to także stara perska Avesta. 

Ostatnie pojawienie się Ariów w Indiach miało miejsce około 7500 lat temu, gdy pochodzący z Arkaim wódz Rama wkroczył tam z wojskiem, eliminując krwawy kult Kali-Ma. On to właśnie ustanowił aryjskie zwyczaje i tradycje kulturowe.

ario Hindi

Hiperboerianie przekazali indyjskim tubylcom własny system kalendarzowy i stworzyli  sztuczny język - sanskryt, co znaczy dosłownie sens skryty - pismo, które niesie prawdę ukrytą. 
Jego różnorodność pokazuje głębię myśli, a także wiedzę o naszym pochodzeniu, kulturze, przeszłości i przyszłości.

GAJA-ŁASKA, której celem było pojednanie ludzi z bóstwami niebios, otrzymała w Indiach wdzięczną nazwę SOMA.
Termin ten posiada dwa znaczenia, z jednej strony jest to imię wedyjskiego króla roślin, a z drugiej - komórka ciała.
 
aya napoj bogowJako napój bogów i braminów wywarła ogromny wpływ na kształtowanie się hinduizmu. W Wedach można przeczytać: 
"Wypiliśmy somę, staliśmy się nieśmiertelni, weszliśmy w światło, poznaliśmy bogów."

Rygweda wychwala, że dzięki SOMIE wyznawcy "
w połowie znajdowali się na ziemi, a w połowie w niebiosach, poddani ekstatycznym uniesieniom. Ciała ich były wzmocnione, serca przepełnione męstwem, radością i entuzjazmem, umysły były jasne, a oni pewni swojej nieśmiertelności."

 

 

 


 

 

SUMER & PERSJA (Iran)


Enuma ElishAriowie dostali się również do Persji i Sumeru.
W księdze rodzaju napisano: Mieszkańcy całej Ziemi mieli jedną mowę, czyli jednakowe słowa.


Sumeryjskie tabliczki z pismem klinowym, w poemacie Enuma Elish jasno wykazują, że mieszkańcy Sumeru w pełni rozumieli pochodzenie "Starszych" - ludzi z Nieba, znacznie bardziej zaawansowanych w rozwoju techniki i świadomości.
Religia Czcicieli Ognia (zaratusztrianizm) to pewnego rodzaju odstępstwo Zaratusztry od Północnej Wiary Przyrody. Świętą księgą tej wiary są wedy, połączone w jedną naukę o nazwie Awesta (Obwiesta). Jej najważniejszą część tworzą Gaty (gadki). 
Kastę kapłańską stanowili tam, podobnie jak na Hiperborei, magowie - tak samo pełniący również role polityczne. 

- Napój bogów (Gaja-Łaska) zyskał tu odrębne mino, HAOMA.

guaraniNieznanym przypadkiem (jeśli istnieje) Indianie Guarani określają peruwiańską lianę, ayahuaskę, mianem HAOMA (po hiszpańsku  pisze się "jauma").  

Teksty z czasów islamskich opisują bardzo podobne właściwości haomy do ayahuaski, jak: nadanie jej działania duchowego przez Najwyższą Istotę, odstraszanie złych duchów, wzbudzanie odwagi i męstwa. Identycznie też dawała uczucie oddzielenia duszy od ciała, pozwalając wkroczyć w światy duchów.

ruta ayahuascaNaukowcy długo spierali się, czym naprawdę była haoma lub soma, gdyż święte pisma wspominają o niej dość enigmatycznie. 
Na podstawie gruntowniej analizy tekstów irańskich kolejno wykluczano grzyby, napoje alkoholowe..., wreszcie D. Stophlet Flattery i M. Schwartz odkryli, że chodzi o RUTĘ STEPOWĄ (peganum harmala). Na terenach pierwotnie zamieszkałych przez Indoirańczyków ruta występowała pospolicie. 
Cały świat Orientu używał jej nasion do barwienia dywanów (czerwień turecka).

sumerowie 1Nic więc dziwnego, że na perskich dywanach odnajdujemy harmonię, bogactwo wzorów i barwy, jakie ukazuje nam ayahuaska. Stąd na pewno pochodzi też mit o "latającym dywanie" oraz baśnie z tysiąca i jednej nocy.
Rośliną, dostarczającą DMT mogła być w świece Persji i Sumeru  ta sama Akacja, która występowała nad Nilem,  ale... 

 

askle pios as

Równie dobrze mogło być tak, jak w Amazonii i do koktailu dodawano najróżniejsze substancje.

Według mojej hipotezy słynny Asklepios pozyskiwał je z krwi miesięcznej swoich córek (patrz: Ceremonie Eskulapa, szyszynka).
Sumerowie również korzystali z "esencji księżycowej" kapłanek - dziewic.
Czczono je jako "Szkarłatne kobiety" (w Grecji hierodulai
, tzn. najświętsza kobieta lub służebnica świętego). 
To wyjaśniałoby sanskrycką nazwę napoju, SOMA (komórka ciała).

Najwyżej ceniona była esencja kapłanek-dziewic o błękitnych oczach i tu swoje źródło znajdują legendy o...  smoku wawelskim.
Językoznawcy od lat porównują słowo Wawel do Babel ("w" po rosyjsku pisane jest "b") i w początkach Babilobii odnajdują sporo naszych, słowiańskich korzeni.

wawelW tym punkcie istotne jest, że w podziemiach Wawelu, na głównym Czakramie Ziemi - dokładnie tam, gdzie od mojego dzieciństwa  trwają rzekomo prace konserwatorskie maleńkiej "kapliczki", mają znajdować się potężne, megalityczne konstrukcje.
Mówi się o artefakcie sprzed tysiący lat, podziemnej piramidzie lub podziemnym mieście ... Niektórzy wspominają o przejściu - tunelu między Wawelem a Babilonią (wieżą Babel).
- Dokładnie nie wiemy, gdyż miejsce to otoczone jest zmową milczeniai i za nic na świecie nie wpuszcza się tam turystów!

Bliźniacze "wejście" w podziemia ma znajdować się w Mekce (dawna Babilonia), w delfickiej wyroczni Apollina (Grecja), na Jasnej Górze... -  na wszystkich czakramach Ziemi i w wielu punktach mocy na całym świecie.

Z czasem Persowie zaczęli oddawać hołd bóstwom narodów podbitych, np. babilońskiemu Mardukowi, Mitrze i wielu innym.
Wśród atrybutów sumeryjskiego boga, Enki - wielkiego opiekuna ludzi i nauczyciela magii, wyróżniała się laska z głową kozy, która nawiązywała do "pasterskiego" rodowodu twórców tego mitu.
Koza i kozioł to odwieczne symbole błyskawic i piorunów, płodnych sił Natury, witalności, zręczności, ruchliwości i wolności.

 

 

 


 

 BRACIA INDIANIE 
kalendarzZdaniem prof. Timothy Snydera z Uniwersytetu Yale Majowie nie byli w stanie stworzyć kalendarza, który właśnie zadziwia świat niespotkaną dotąd dokładnością.

Dr David Gryunver z Uniwersytetu Columbia potwierdził, że tego typu precyzja wymaga dziesiątek tysięcy lat obserwacji, a Majowie nie mieli aż tak długiej historii.

majowie

Musieli otrzymać tę wiedzę od innej, zaawansowanej cywilizacji, która istniała, gdy nie było jeszcze Majów, Inków i Azteków.

Rys. Artefakty prekolumbijskie

Trop zaprowadził naukowców do Słowian, a genetyka dała na to dowody. - Pierwsi mieszkańcy obu Ameryk to stosunkowo młoda emigracja z obszaru dzisiejszej Rosji - ok. 15 tys. lat temu mieli przedostać się po przez cieśninę Beringa, rzekomo krocząc po lodzie.W obliczu najnowszych odkryć i po złożeniu wszystkich puzzli w całość, trudno uwierzyć, żeby przemieszczali się w tak prymitywny sposób.

kosmici 0

W świetle tych informacji nie dziwi, że ludy Eurazji, Syberii i Ameryki Północnej mają niemal te same mity, związane z gwiazdozbiorem Wielkiej Niedźwiedzicy.

Eskulap 003A
Rys: Prasłowiański bóg medycyny Oś-sklepios (oś i sklepienie), syn boga Słońca, Apolla, i wielki przodek Hipokratesa.

Archeolodzy wykopują w Ameryce Płd. wizerunki naszych bogów, statków kosmicznych i wyraźnie czytelne sfasti-runiczne skrypty słowiańsko-aryjskie - obecne w obu Amerykach na długo przed Olemaki, Inkami, Aztekami i Majami.

Stąd właśnie od "zawsze" łączył nas z Indianami ten sam brak odporności na alkohol przy jednoczesnym pociągu do odmiennych stanów świadomości... - Wspólny problem tkwi w genach, dziedziczonych po tych samych przodkach.

maj kosmitaLudzie z Peru, Boliwii i pozostałej części Mocarstwa Inków do dziś WIEDZĄ, że pochodzą wprost od...  brodatych posłańców z nieba.
Jednym z nich był Viracocha, który zostawił ogromną wiedzę, m.in. o astronomii i rolnictwie.
Jego córka, Pachamama to indiańska Gaja, natomiast syn, bóg Słońca Inti, uznawany jest za stwórcę, opiekuna i protoplastę dynastii królewskiej ludu inkaskiego.Indian yoga- Ciekawostką jest, że ten sam rdzeń "IN" posiada opisany w Rigwedzie i również symbolizujący Słońce bóg INdra.
- W tym punkcie spotyka się aryjska WIEDZA przekazana tak Hindusom jak i Indianom.


mapa chinskaCharakterystyczna uroda "czerwonoskórych" jest wynikiem mieszania się wielu ras.  
TU wiele wyjaśnia autorka książki "Sekretne mapy starożytnego świata", Charlotte Harris Rees, która ujawniła istnienie chińskiej mapy sprzed 4 tys. lat. Jej autentyczność  potwierdziły badania Biblioteki Kongresu. 
Wszystko wskazuje więc na to, że Chińczycy nie tylko podróżowali, ale i mieszali się z mieszkańcami obydwu Ameryk. Dlatego część kodu genetycznego Indian z  Ameryki Południowej jest zbieżna również z kodem Chińczyków. Chińczycy - przypominam - również byli nośnikami naszej, szamańskiej wiedzy. 
 

lapacz snow slowianskiRys. Słowiański ŁAPACZ SNÓW.
Wbrew powszechnym przekonaniom produkcją łapaczy snów zajmują się od nie wiadomo kiedy słowiańscy szamani z północnych terenów Azji, m.in. z Syberii.

W ten sposób ciągłość linii przekazu - dalszy rozwój wierzeń z Hiperborei miał miejsce na terytorium Ameryki Południowej.
Źródła greckie, rzymskie i sumeryjskie są już, niestety, wtórne i poplątane - swobodnie dodawano do nich wątki semickie, północnoafrykańskie i późne egipskie, a nierzadko trywializowano bądź zapominano o pierwotnych funkcjach bogów z Północy.
W Amazonii przekaz był bezpośredni i przez jakiś czas rozwijał się w sposób naturalny.

jurema  BrazyliaKrótko mówiąc określenie z urzędowego języka Inków - "Ayahuasca (Gaja - łaska) - podobnie jak i Kalendarz Majów - z całą pewnością pochodzą od wspólnych przodków.

Aryjscy szamani znaleźli w Ameryce rośliny, odpowiadających tym samym standardom.
Niewykluczone też, że niczym Noe przywieźli niektóre gatunki ze sobą i naturalizowali tak, jak drzewa oliwne w Grecji. 
- Brazylijska Jurema wydaje się być bliźniaczą siostrą akacji nilowej. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby zamarznięte szczątki liany znaleziono w lodach Arktyki, chociaż... Nie ma to już większego znaczenia. Jak by nie było, dzięki obfitości dżungli napój bogów wielokrotnie zmieniał skład, jednak główne składniki (DMT + iMAO) zawsze pozostały takie same.
Dlatego Indianie wykonywali równie skomplikowane operacje trepanacji czaszki co kapłani ze starożytnego Egiptu.


indianieMityczni przodkowie późniejszych wielkich cywilizacji w Ameryce Środkowej nazywani są TOLTEKAMI.
W odróżnieniu od "dzikich", wędrownych tubylców charakteryzowali się wysokim jak na owe czasy poziomem rozwoju kultury, medycyny i urbanizacji.
Podobnie jak bramini w Indiach czy szamani na Syberii, określani byli mianem "tych, którzy wiedzą" (SZAMAN znaczy ten, który wie). Stanowili warstwę wykształconej elity. Pracowali jako nauczyciele, lekarze, kapłani, artyści i budowniczowie...

W potężnych miejscach mocy wznosili miasta na wzór Hiperborei - wokół głównego placu stawiali piramidy i świątynie, których położenie odzwierciadlało ruch Słońca i innych ciał niebieskich.
Oddawali się tam  - znanym nam doskonale - praktykom duchowym i kontaktowali się z bogami, jak niegdyś na górze Meru.

tolteckiepiramidyRys. TEOTIHUACAN (dzisiejszy Meksyk) - Piramida Słońca i Księżyca z początku II tysiąclecia.

Religijne centrum ludów Mezoameryki, Teotihuacan tzn. miejsce, gdzie ludzie stają się bogami.
A ludzie - bogowie zajmowali się tworzeniem nowego raju na Ziemi.

Koncepcję RAJU NA ZIEMI  na wzór legendarnej praojczyzny stworzyłam intuicyjnie sama, ok. r. 2000, gdy w gorącym natchnieniu spisywałam PRZESŁANIE PIRAMID YANTRA (patrz: http://yantra.pl/piramidy/glowneprzeslanie.html).

swastyka NAvahoZ wielką potem radością odkryłam, że - niemal dosłownie - tę samą ideę głosili Toltekowie. 
Oni też wychodzili z założenia, że jedyny ludzki raj, jaki istnieje, sami musimy sobie stworzyć - mocami umysłu - tu, na Ziemi.
Ich filozofia ma pochodzić z uniwersalnego Źródła Prawdy i najpełniej ze wszystkich systemów akceptuje ziemskie szczęście i miłość.

Nauka Tolteków tak samo jak słowiano-aryjskie wedy nie ma znamion religii. To raczej styl życia, sposób patrzenia na świat i serdeczne rady, by żyć w zgodzie z Kosmosem i Naturą, a osiągnięcie boskiego szczęścia stanie się naszym udziałem tu i teraz.

Toltekowie przepowiadali, że nadejdzie czas, kiedy ich sposób myślenia, nauki i postępowanie... ogarną cały świat.

Wszystko wskazuje na to, że CZAS TEN WŁAŚNIE NADCHODZI i to milowymi krokami.

W 2005 roku bośniacki emigrant, Semir Osmanagich, odkrył w rodzinnych stronach, w mieście Visoko, piramidy większe od Cheopsa.

bosniackaPIRAMIDA

 Rys. bosniacka PIRAMIDA

Na podstawie badań ekspertów z rosyjskiej Akademii Nauk Naturalnych stwierdzono, że budowle te liczą sobie co najmniej 25,000 lat!  Ich forma i rozmieszczenie zdumiewa podobieństwem do piramid z Teotihuacan, zatem muszą stanowić ich pierwowzór.

Niestety, wciąż jeszcze niewiele się o tym mówi! Archeolog - amator sam finansuje wykopaliska, które nauka omija szerokim łukiem.

 

 

 


 

 

 

sumer xxxKultura Sumeru, cywilizacja Egiptu i Majów....    zostały zatrute przez potomków imperium atlantydzkiego. 

Z czasem przyjęła się propaganda, że drzewo wiadomości dobrego i złego to... jabłoń, a praktyki szamanów stały się zmodyfikowaną czy wręcz zniekształconą formą rzeczywistej komunikacji pomiędzy mieszkańcami Nieba i Ziemi.

sumerowieKobieta, szamanka, Ewa, została wyklęta, święte rośliny zakazane, a ludzie stali się niewolnikami.

Z początku Świat Sumeru miał sobie poradzić z Atlantami, ale... W rezultacie został zniszczony. (Przetrwał do końca II tysiąclecia p.n.e. ) 

Atlanci migrowali potem do Rzymu, Hiszpanii, Francji..., zmieniając powoli zakres swobody, z jaką ludzie mogli myśleć i mieć własne przekonania.

W miarę wzrastania agresywnej dominacji wielkich religii starannie zacierano ślady aryjskiej kultury;
Rzymianie spalili bibliotekę Aleksandryjską,  Awesta została zniszczona przez Aleksandra Macedońskiego, aryjskie pismo na piramidach m.in. przez Napoleona... 

sumer 01aPowoli wielka amnezja ogarniała kolektywna pamięć naszej rasy. Przez jakiś czas...

Historię piszą zwycięzcy, jednak  trudno całkowicie ukryć tak potężną cywilizację, jaką stworzyli Ariowie. Archeolodzy do dziś mają całą listę zakazanych tematów, a wytrychem na większe zagadki stała się Atlandyta. Każdy zadziwiający artefakt, jak choćby starożytny komputer, znaleziony u wybrzeży greckiej wyspy Antykithiry, beztrosko przypisuje się teraz Atlantom.
Jednak odkrycie aryjskich wed, piramid w Bośni, Arkajamy... 
Wszystko to podważa dotychczasową historię, jakoby nasza cywilizacja wywodziła się z Sumeru i Babilonii. Stawia też w innym świetle kulturę Egiptu i pochodzenie piramid znad Nilu.

 

 

 


 

 

 

PRZEBUDZENIE
WOJOWNIKÓW SERCA

Kiedy ziemia będzie umierać, powstanie nowe plemię. Będzie ze wszystkich kolorów i z wszelkiego pochodzenia. Będzie nazwane Wojownikami Tęczy i swoją wiarę okaże czynami, nie słowami.
Przepowiednia Indian HopiO przebudzeniu wojowników, zwanych tęczowymi, wspominają różne ludy, głównie nasi bracia, Indianie, np. Indianka z plemienia Kri:
"...  Nadejdzie czas, kiedy strażnicy legend, opowieści i mitów, i wszystkich Plemion Dawnych Kultur będą potrzebni, by odnowić nasze zdrowie, czyniąc ziemię znowu zieloną. Będą kluczem do przetrwania ludzkości, będą Wojownikami Tęczy. (...)

Powstanie Nowy Świat – Sprawiedliwości, Pokoju, Wolności i rozpoznania Ducha. (...) Dadzą ludziom zasady, dzięki którym nasza ścieżka na ziemi stanie się lekką do zniesienia dla świata. To będą zasady Dawnych Plemion. Wojownicy nauczać będą ludzi starożytnych praktyk Jedności, Miłości, Zrozumienia. ...."

giewontŚpiący pod Giewontem Rycerze mają przebudzić się, gdy przyjdzie ... CZAS PRZEBUDZENIA.
I właśnie nadszedł, tyle że legendarni Rycerze to nie zbrojni wojownicy, a symbol starożytnego pola świadomości czyli zbiorowy DUCH naszych przodków i jego potężna moc.

Według starej Indianki z plemienia Kri zadania Wojowników Tęczy są rozliczne i wielkie. Mają przed sobą do pokonania przerażające góry ignorancji, napotkają też uprzedzenia i nienawiść. Muszą być oddani, niezachwiani w swej sile i silnego serca. Znajdą jednak ochotne serca i umysły, które podążą za nimi na drodze do przywrócenia piękna i dostatku Matce Ziemi.

Przepowiednia Brata Kruka z plemienia Hopi;
"...Polacy i Indianie jesteśmy braćmi i spotkał nas taki sam los. W obydwu przypadkach najeźdźcy zniszczyli, naszą kulturę, religię i społeczeństwo, doprowadzając nas nad krawędź zagłady.
Nadchodzą czasy zmiany i przeżyją z nas tylko Ci, którzy powrócą do naszych korzeni duchowych i pozostaną im wierni."

Przepowiednia Romana Zmorskiego (1848 r.);
„Na słowiańskiej góry szczycie, pod jasną nadziei gwiazdą, zapisuję wróżby słowa; wróci - wróci w stare gniazdo, stare prawo, stara mowa i natchnione Słowian życie".

 

 

 

 


 

 

SŁOWIANIE

W PRZYGOTOWANIU... Rozdział nieustannie uzupełniany....

Po długich, azjatyckich wędrówkach Ariowie zawędrowali w końcu do Europy - nad Adriatyk i Dunaj (tu genetycy dostrzegli naszą obecność już 8 tys. lat p.n.e.)
Następnie, kultywując wciąż stare tradycje, podążyli nad Wisłę, Łabę aż do Skandynawii,  
Dlatego serbska mapa pokazuje Hiperboreę jako krainę,  która ciągnęła się od dzisiejszego Krakowa na Północ.
Herodot pisał, że usiana była bursztynem, roiła się od pszczół miodonośnych i tonęła w powodzi piór białych (śniegu).

Mieszkańców tych terenów określano mianem Polus (Polo arctico - federacja Polan), Grecy nadal nazywali ich Hiperborejczykami, a tereny, przez nich zajęte  z czasem zyskały miano - WIELKIEJ SCYTII.  Innymi słowy była to mnóstwoscytia - mnóstwogrody, obszar naznaczony niezliczoną ilością miast.
Scytowie wspominani byli w Biblii (datowanej na VIII w. p.n.e. Księga Rodzaju 10, 2, 3).  

scytowie SZTUKATworzyli wieloplemienną wspólnotę wraz ze Staroeuropejczykami i tak powstały różne narody. Prasłowiańskie plemiona scytyjskie są m.in. założycielami Persji.
- Dzieła sztuki, jakie po sobie zostawili, nie budzą wątpliwości, że historia ściemnia, czyniąc z nich koczowników i dzikusów.  

velikaia tartariaW średniowiecznej Europie Zachodniej słowiańskie imperium nazywane było Wielką Tartarią (tak podaje brytyjska encyklopedia z 1771 r.)
W XVI w., William Szekspir pisał w Makbecie, że "czarownice dodają włos Tartara do swojego napoju".  Najwidoczniej sława naszych magicznych mocy była nieustająca.                       

Przez wiele wieków nasi porzodkowie  żyli  na ogromnych terenach w harmonii za sobą, zachowując pamięć przodków, tradycję wedyjską i misteria Gaja-łaski z Hiperborei.
Całkiem niedawno archeolodzy znaleźli w kurhanach u podnóża Kaukazu bogato zdobione naczynia ceremonialne z litego złota, a w nich... ślady roślin psychoaktywnych.


napoj slowianMitologia Słowian
i spuścizna naszych przodków była w naszych szkołach tematem zawzięcie tuszowanym.
Jak ironizował Andrzej Sapkowski w „Pirogu":
"...U nas nie było elfów i Merlina, przed rokiem 966 niczego u nas nie było, tylko był chaos, czerń i pustka, mrok, który rozjaśnił nam dopiero rzymski krzyż..."

Strzępy rzeczywistości odnajdziemy dziś w strzępach świeżo tłumaczonych dzieł obcych podróżników i historyków.
Dzieło pt. Łąki złota i kopalnie drogich kamieni (Al-Masudiego z Xw.) wspomina o bajecznych świątyniach pogańskich Słowian, wyposażonych np. w mechanizm, uruchamiany przez wschodzące Słońce...

Od słowa SŁOWIAN pochodzi "słoboda" czyli wolność.
W zderzeniu ze światem, który nas chciał zniewolić, byliśmy zawsze zbyt inteligentni, kłopotliwie samodzielni intelektualnie, zaradni, oporni na sterowanie i wymykający się spod kontroli...
Tę naszą cechę wolnościową potwierdza historia. Pisarz bizantyjski Pseudo-Maurycjusz zanotował, że
plemiona "słowiańskie i Antów podobne sposobem życia i zwyczajami, i miłością ku wolności; żadnym sposobem nie można skłonić do niewolnictwa względnie podległości w swoim kraju. [...] Znajdujących się u nich w niewoli nie trzymają w niewolnictwie jak inne plemiona przez czas nieograniczony, lecz ograniczają czas terminem, dają im wybór, albo za umowny wykup wrócą do swoich lub pozostaną jako wolni i przyjaciele."
Dzisiejsza rzeczywistość emigracyjna mocno też potwierdza naszą inteligencję i zaradność, bo Słowianin zna się na wszystkim; zbuduje dom, naprawi samochód, zasadzi drzewo i zaprogramuje komputer.... Ale, nie chcę tu zbyt odlecieć w fantazję. Trzymajmy się faktów!  

c.d.n.

 

 

 


 

 

Aktualne występowanie
haplogrupy R1a1

Haplogrupa − grupa podobnych ze względu na wspólne pochodzenie haplotypów czyli serii genów, położonych w specyficznym miejscu na chromosomie. Badanie haplogrup pozwala na śledzenie migracji populacji.

haplogrupa R1a1

Rys. Aktualne występowanie haplogrupy  R1a1 (oznaczanej też jako R1a-M17 oraz R1a-M417)  Mapa pokrywa się z badaniami językowymi - im mniej ludności aryjskiej haplogrupy, tym większe wpływy języków spoza rodziny indoeuropejskiej.
źródło: http: //s11.postimg.org/8lih8edcj/ 1177epk.png

Geny aryjskie we współczesnej Europie: 
Polska - 57,5% (u górali ca. 70%),

Białoruś - 51%,
Rosja - 46%,
Ukraina - 44%,
Słowacja - 41,5%,
Słowenia - 38%,
Czechy - 34%

Na dawnych terenach słowiańskojęzycznych, zdominowanych obecnie przez inne języki:
Niezgermanizowana, słowiańska ludność Serbołużyczan z terenu Niemiec - 65%,
Słowianie połabscy na terenie wschodnich Niemiec - 24%,
Chorwacja - 24 % (inne państwa bałkańskie - w granicach kilkunastu procent), 
Węgry - 29,5%,  
Austria 19%,
Rumunia 17,5%  

hunza
Geny aryjskie we współczesnej Azji:


- Indie Północne - 48–73% (górna granica wśród braminów)

Rys: Dziewczynka z ludu Hunza

- HUNZOWIE (lud z doliny rzeki Hunza w Himalajach) - 70%
- irańskojęzyczni Iszkaszimowie - 68%,
- u Tadżyków - 30%


PasztunRys: Pasztuński mężczyzna

Pasztuni (aryjski lud z Afganistanu i Pakistanu) - 45–51%,
- u tureckich Kirgizów - 63%
i Ałtajczyków - 38–53%.

- ...

  haplogroupa r1a

Zródła