zimno21/22.grudnia

- Najdłuższa NOC roku.
- Święto czarnych magów.
- Boże Narodzenie

Gdy na Ziemi królują siły ciemności, każda ciemna sprawka, każda negatywna myśl, każde czarnowidzenie... znajduje BŁYSKAWICZNY rezonans i przyciąga ciemne moce.
W dawnych czasach królowie zamykali granice i nie odwiedzali swych prowincji, kupcy wstrzymywali wyprawy, a ludzie nie wychodzili z domów. "Kapłani" (czarni prorocy) już od dłuższego czasu przyjmowali dary, by przebłagać Słońce, które każdego dnia coraz bardziej skąpiło światła.
Po przesileniu ich modły okazywały się skuteczne i biznes kwitł każdego roku na nowo.
Palone w tym czasie ognie (tak jak palone w nich czarownice, a potem np. książki) ogłaszały triumf i potęgę sił ciemności.


Najwyższe pochodzi z najniższego...

Z największego mroku, rodzi się dziecko - ŚWIATŁO!

W czasie tak mrocznym i złowieszczym jedyną nadzieją mogą być narodziny wyjątkowego dziecka, spłodzonego przez wielką i wolną MIŁOŚĆ w równonoc wiosenną (patrz: wyżej).
Stąd czas Bożego Narodzenia był u pogan momentem narodzenia się boga Słońca (Apolla / Swaroga). Wierzono, że tylko istota o czystym (boskim) sercu ma moc uporania się z ciemnością. Palony przy okazji narodzin cudownego dziecka ogień symbolizuje rychłe zwycięstwo Światła.

zimno1W CZAS przesilenia zimowego niektórzy świętują kulminację ciemności jako jej zakończenie, inni jednak palą ognie na znak triumfu zła, ogłaszają zwycięstwo własnej chytrości i sprytu. 

Nigdy nie wiadomo, gdzie jaki pali się płomień. Na spotkaniach zbiorowych trudno przewidzieć, jakie kto przyciągnie energie....

Nie ma na świecie szamana, zdolnego panować nad myśleniem i odczuwaniem całej grupy różnych ludzi. Dlatego nie wyobrażam sobie gromadnej ceremonii ayahuaski w NOC CIEMNOŚCI. Ogień w kominku, domowy nastrój bezpieczeństwa, miłość, cicha medytacja... całkowicie mi wówczas wystarczają.
Ceremonie odprawiam po kulminacyjnym momencie, np. w tradycyjne święta Bożego Narodzenia, gdy ludzie "programowo" nastrojeni są serdecznie, a światła... wyraźnie przybywa.

yantra linia1

 

Wróć do KALENDARZA

Powitanie

dusiaaaaa 3

Witam gorąco miłośników Ayahuaski; szamanów z powołania, głodne duchy i tropicieli prawdy!

Aldona Mironski

Ceremonie w Holandii

cerhol

Newsletter

Imię:
Email:

Kontakt

mail

Piramida Nowej Ery

yantra

fragment z TVN

copyright Aldona Mironski
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd