Po raz kolejny dzień i noc osiągają jednakową długość, wytyczając czas transcendentnych magów, kapłanów i ludzi wiedzy.
Ponownie dobro i zło jednoczą się, by działać w służbie Całości.
Znaczenie tego święta znane było i kultywowane od pradziejów, we wszystkich znanych nam kulturach.
I do dziś na wsiach obchodzimy je hucznie jako... dożynki - czas wdzięczności za obfitość Natury i okazję do próśb o równie wielką łaskę w przyszłym roku.

Gaja matka

Przyroda, obdarowując nas najobficiej jak potrafi, zaczyna powoli obumierać czyli nadchodzi PANI JESIEŃ.
Owoce pól i lasów zostały już zebrane, ziemia wycisza się, soki przestają krążyć..., a my - po wykonanej pracy - rozkoszujemy się czasem odpoczynku i koniecznej refleksji.

Wieczory stają się dłuższe i siłą rzeczy zaczniemy myśleć o przemijaniu.

Na powitanie jesieni  starożytni Grecy - wzorem Słowian - odprawiali najważniejsze i najbardziej doniosłe uroczystości religijne, połączone z powszechnym obrzędem wtajemniczenia.
Były to zbiorowe, powszechne (choć nie obowiązkowe) "ceremonie ayahuaski". Miały wzmocnić uczucia religijne Greków i niwelować lęk przed śmiercią.  
Pindar pisał: "Szczęśliwy ten, kto je ujrzał, zanim zstąpił w grób. Zna bowiem życia kres, zna również jego przez Zeusa dany początek". 
Dokładny opis przebiegu starożytnych rytuałów, patrz: MISTERIA ELUZYJSKIE  

Celtowie odprawiali w tym czasie własne obrządki, jak zwykle paląc ognie w kamiennych kręgach.
W każdej kulturze  święto to obchodzone było dużą pompą. Wszyscy bowiem (choćby podświadomie) wciąż kojarzymy fakt obfitych plonów z bezpiecznym przetrwaniem zimy i dostatkiem. Instynktownie czujemy potrzebę wyrażenia wdzięczności i - zanim zapadniemy w zimowy letarg - pragniemy połączyć się z mądrością Pramatki.

BRIGID MARLIN The AnnunciationW odróżnieniu od białej panny, ukazującej się w imbloc, tym razem pojawia się postać barwnej PANI OBFITOŚCI.
Różnorodność form jej manifestacji jest nieograniczona, a doświadczenie to - jak każde z nią spotkanie - dokonuje w nas potężnych przemian; Otwiera się przed nami perspektywa życia wiecznego i szansa na o wiele bardziej świadomą, bogatszą i pełniejszą egzystencję w życiu doczesnym.

Trudno to wszystko ująć w słowa.
Po prostu Aya obdarza nas miłością i pozwala do woli czerpać ze Źródła Hojności Natury. Cierpliwie uczy, , że sami jestśmy kreatorami naszego losu i jak mamy korzystać z uniwersalnych praw Kosmosu, by doświadczać szczęścia.
Objawia nam nasze talenty i ukazuje nowe perspektywy... Subtelnie prowokuje, byśmy odkryli, co tak naprawdę jest, było i zawsze będzie najważniejsze w naszym życiu!

 ...

AYA781

Ceremonie ayahuaski w równonoc jesienną nie mają więc sobie równych i trudno je dokładnie opisać. Nie bez powodu w całej niemal Europie objęte były ścisłą tajemnicą. 
Otwarty portal i napój, ugotowany specjalnie w tę noc dają szczególną szansę na spotkanie z odwieczną Boginią Życia. Pod jej kuratelą każda kobieta zakwita niezwykłą mocą miłości... A rozgrzane w ten sposób serce objawi w chłodniejsze wieczory blask równy promieniom gorącego Słońca. 

yantra linia1

Wróć do KALENDARZA

Powitanie

dusiaaaaa 3

Witam gorąco miłośników Ayahuaski; szamanów z powołania, głodne duchy i tropicieli prawdy!

Aldona Mironski

Ceremonie w Holandii

cerhol

Newsletter

Imię:
Email:

Kontakt

mail

Piramida Nowej Ery

yantra

fragment z TVN

copyright Aldona Mironski
DMC Firewall is a Joomla Security extension!