Ten kalendarz ma charakter uniwersalny!
(Terminarz moich spotkań to osobna hostoria.) Tu przedstawiam WIEDZĘ naszych przodków, którzy starannie wybierali CZAS ceremonii, by wesprzeć wytyczone cele potężnymi siłami Kosmosu i Natury.

fazy

Najważniejsza jest faza Księżyca, bo on działa na nas najsilniej! W zależności od cyklu i znaku, w którym aktualnie przebywa, obdarza nas całkiem inną energią i pomaga nam w inny sposób.
Można jeszcze przeanalizować wybrany dzień w Kalendarzu Majów lub obliczyć kosmogram dnia, ale... Dla większości może to być zbyt skomplikowane.  
 

FAZY KSIĘŻYCA

Aktualne fazy i położenie Księżyca można sprawdzić w Internecie.


nowKSIĘŻYC W NOWIU  
cały zacieniony - skłania do refleksji i oczyszczenia.
Nów pokazuje sens wycofania się na chwilę i skupienia energii – po to, aby po chwili odrodzić się z jeszcze większą mocą i trysnąć zasobem nowych sił.  
W świecie materii organizm łatwiej wydala wszelkie toksyny.
W świecie ducha ujawniają się wszelkiego typu stany depresyjne, przygnębienie, lęki, stłumione agresje, niepokoje...   
- Czas korzystny dla nieustraszonych badaczy swojej ciemnej strony.  

"Supernów" to zaćmienie Słońca, kiedy Księżyc przesłania je swoją tarczą.
Mieszkańcy Ziemi obserwują coś, jakby Słońce zgasło, a i Księżyca też nie widać.
Historycznie rzecz biorąc każde z takich zaćmień niesie za sobą wielkie przemiany jak obalenie komuny czy zakończenie wojny...
Stara alchemiczna prawda mówi, że najciemniej jest przed dniem. Podczas zaćmień Słońca nawet wiatr przestaje wiać i milkną ptaki.

Podczas zwykłego nowiu Natura także wraca na chwilę do korzeni. Wycisza się, by usunąć, co zbędne i nabrać sił na nowy rozdział życia. 


ksiezyc01KSIĘŻYC PRZYBYWAJĄCY
wygląda jak litera D
Taki Księżyc skłania do zużywania energii fizycznej i psychicznej, gdyż łatwo regeneruje ją i wzmacnia. Ciało i dusza stają się podatne na rozkwit i wzrost. Lepiej niż zwykle wchłaniamy substancje odżywcze albo wiedzę. 
W świecie materii jest to tradycyjny czas siewu. W świecie ducha - podobnie. Dobry moment na tworzenie  wizji wymarzonej przyszłości. Celem może być polepszenie życia i pomnażanie: dobra, wiedzy, bogactwa, potomstwa, miłości...
Na ceremoniach najlepiej koncentrować się na uczuciach, związanych z tym, czego życzymy sobie najgoręcej. Warto tworzyć światy naszych marzeń... 


pelniaKSIĘŻYC W PEŁNI 
Oświetla drogę zagubionym wędrowcom - dosłownie i w przenośni. 
W jego blasku oświetlone zdają się być najciemniejsze zakamarki duszy, byśmy mogli dostrzec swoje błędy na drodze do szczęścia.
Zebrane w pełnię zioła mają większą siłę i ugotowany w tę noc napój objawia właściwości szczególne. Jedna porcja wystarcza często do białego rana.
Wszystko jest SILNIEJSZE! Rośnie poziom energii, a także... agresji, jesteśmy bardziej skłonni do wybuchów gniewu lub innych gwałtownych emocji. - Wszystko przeżywa się intensywniej, mocniej, głębiej...
Wszelkie niedociągnięcia i choroby ulegają zaostrzeniu. Ludzie są pobudzeni, bardziej namiętni i obdarzeni większym apetytem. Powszechnie wiadomo, że w tym czasie zwiększa się liczba porodów, zdrad, przestępstw lub wypadków...
Pełnia wzmacnia również intuicję. Sesje w tym czasie stają się więc głęboko terapeutyczne, niezwykle oczyszczające i czasem trudne, ale możemy liczyć także na wzmocnienie naszych sił magicznych i psychicznych. Pozwala to  łatwiej uporać się ze słabościami. - Dla ludzi rozwiniętych i gotowych możliwe są kolejne, niezwykle głębokie wtajemniczenia w arkana duchowej wiedzy!ksiezycKSIĘŻYC UBYWAJĄCY 
wygląda jak litera C. 
Faza ubywania to czas oczyszczania ludzi i domów z negatywnych energii.
Odprawiając w tym czasie rytuał najłatwiej się czegoś pozbyć: chorób, złych nawyków żywieniowych, nałogów, toksycznych związków, zobowiązań, długów ... Doskonały czas "sprzątania" na wszystkich poziomach bytu. 
Sesje mają wówczas dość intensywny przebieg i owocują wspaniałym samopoczuciem po rytuałach.

 

perygeumPERYGEUM 
SUPER - KSIĘŻYC

... szczególnie mocno działa na nas, gdy zbliża się na minimalną odległość. Świeci wówczas o wiele jaśniej i wygląda, jakby był dużo, dużo większy.
W czasie pełni posiada wówczas zdolność do wyzwalania ekstremalnych zachowań emocjonalnych.  Ceremonie są wówczas bardzo trudne, ale niezwykle efektywne.

 

 

swiat styka

Rys. Każdy określony wzór na nieboskłonie stanowił niegdyś rozpoczęcie uroczystości. 

Osiem magicznych nocy to szamańskie "święta dziękczynienia", podczas których ceremonie ayahuaski bardziej służą mądrym działaniom wielkich magów i zabawom ludowym.
- Inicjacje, leczenie bądź terapie... lepiej przełożyć na inny termin.

Wiedzę o ośmiu magicznych świętach Słowianie zamykali w symbolu, zwanym - od boga Słońca, Swaroga - swarożycą.  
Rok kalendarza słonecznego nazywał się Kołem Swarożnym, swarożyca zaś obrazowała bieg czasu i cykliczny rytm życia, odmierzany właśnie świętami;
Cztery z nich - święta solarne - przypadają na przesilenia i równonoce, zaś kolejne cztery - święta lunarne - wypadają w połowie drogi między nimi. Każde z nich poświęcone było bogom, obrazowanym przez gwiazdozbiory, opiekujące się w tym czasie Ziemią.
 
Nazewnictwo kolejnych świąt zmieniało się i zmieni jeszcze wielokrotnie, jednak daty od tysięcy lat pozostają niezmienne (zależnie od roku plus minus dwa dni).

ksiezyc03

Dzień Ayahuaski - 31 stycznia/1 lutego
Równonoc wiosenna - 20/21 marca
Beltaine - 30 kwietnia/1 maja
Przesilenie letnie - 21/22 czerwca
Festiwal Żniw - "wesele" - 1 sierpnia
Równonoc jesienna - 22/23 września
Halloween /Dziady/- 31 października/ 1 Listopada
Przesilenie zimowe - 21/22 grudnia

 

000

 

aya grecjaNajsłynniejsi w historii szamani, Asklepios, Dionizos i Orfeusz....  pochodzili z Tracji (dziś Bułgaria). Trakowie zaś, jak dowiodła genetyka, to.... Słowianie.
Według obecnego stanu WIEDZY byliśmy obecni nad morzem Czarnym już 8 tys. lat p.n.e.

Ok. 700 lat p.n.e. wybrzeże trackie skolonizowali Grecy, którzy - mając bogów dość wrednych i mściwych - ochoczo wchłonęli naszych. 
W okresie bursztynowego szlaku doszło również do pokaźnej migracji Celtów na Europę, stąd mity greckie, rzymskie i celtyckie to echo wspólnie zgromadzonych doświadczeń na temat tych samych bogów i związanych z nimi sił Przyrody. 
Z tego powodu tam, gdzie nie mam dostępu do źródeł na temat słowiańskich obrzędów i obyczajów, lekką ręką sięgam po łatwo dostępny w Internecie koktajl kulturowy czasów Antyku.

SZAMAŃSKIE ŚWIĘTO 
...to kulminacyjny moment zagęszczenia struktury CZASU, w którym odbywa się spotkanie sacrum i profanum - rzeczywistości mistycznej z materialną.
Oznacza to, że
 w cudowny sposób stykają się ze sobą światy bogów, ludzi i duchów naszych przodków. Kontury różnych rzeczywistości stają się przejrzyste, a my zyskujemy łatwy wgląd w "wolę Nieba", w samych siebie i w świadomość zbiorową. 
Nic zatem dziwnego w tym, że napój bogów w tym czasie nabiera szczególnej mocy i znaczenia. 

galaktykaW owe magiczne noce możliwe jest utrzymanie więzi z żywiołami. 
Na oścież otwiera się portal i docierają do nas kosmiczne energie z centrum galaktyki. Zwiększa się siła gwiazd, Ziemię przenika potężny, ożywczy impuls, kwiaty i zioła objawiają swoją mistyczną potęgę, a wypowiadane wówczas
MAGICZNE SŁOWA - jeśli są kompatybilne z Wielkim Planem -  OTRZYMUJĄ MOC REALIZACJI...

Prym na tym polu od zawsze wiedli.... Słowianie (wiano słów ) - lud rozumiejący moc i potęgę słowa. Bo słowa mają MOC!

slowoNa początku było SŁOWO i wszystko, co widzimy wokół nas, jest konsekwencją tego pierwszego SŁOWA...
Słowo zawsze mogło tworzyć albo zabić, słowem można było rzucić urok jak również go odczynić, właściwie użyte SŁOWO, wypowiedziane ze zdecydowaną  wolą we właściwym miejscu i czasie zawsze się materializowało. Człowiek mógł w ten sposób (i nadal może) pozytywnie odmienić swój los.

Podstawowe zasady operowania słowem spisałam w "Obrazach duszy", natomiast owym najwłaściwszym czasem są właśnie szamańskie święta.

Przez wszystkie ludy na przestrzeni tysiącleci dni owe uważane były za najcudowniejsze dary Matki Natury - Gai.
W trakcie odprawianych na jej cześć rytuałów Pani ta szczodrze użyczała ludziom swoich mocy i tajemnic.

stoneNawet niepostrzeżenie wypowiedziane wówczas słowa szybko stawały się rzeczywistością, dlatego kapłani i inżynierowie całego świata czynili dosłownie wszystko, by wyznaczyć te daty - dosłownie - z "atomową" precyzją!  

Starożytne świątynie, piramidy, kamienne kręgi czy znaleziona niedawno prasłowiańska twierdza, Arkaim...  pełniły (m.in.) rolę biologicznych zegarów i kalendarzy.
Dzięki nim można było obliczyć czas zaćmienia księżyca i mierzyć każdy ruch na niebiosach gwiaździstych..., a budowla (lub "urządzenie"), które pokazywało CZAS, stanowiło również znacznik tzw. MIEJSCA MOCY - szczególnego punktu na Ziemi, w którym manifestacje sił Kosmosu i Natury są najpotężniejsze.
Wschód Słońca, widoczny kolejno w dokładnie określonych punktach przestrzeni, "wybijał" CZAS rytuałów, podczas których możliwe stawało się przejęcie kontroli nad losem.   

piramida rownonocPiramida w Gizie została zbudowana w taki sposób, że podczas równonocy wschodzące Słońce oświetla tylko połowę ściany bocznej wielkiej piramidy. Zjawisko to trwa zaledwie KILKA SEKUND, jednak jego dokładność jest powalająca.

Dodatkowo w równonoc wiosenną cień Sfinksa i piramidy Chefrena idealnie się pokrywają...

stone02W Chichen Itza zaś (Meksyk) wyjątkowa w dni równonocy gra światła i cienia tworzy iluzoryczne przedstawienie z wężem, pełznącym po stopniach piramidy.
Aby go uwypuklić, Toltekowie wyrzeźbili na dole jego kamienną głowę.

I w takich to właśnie miejscach, podczas ośmiu magicznych nocy w zabawach i obrzędach brali udział... WSZYSCY!
Wtajemniczeni natomiast - kapłani, szamani i magowie (jak również ludzie głodni wiedzy) - odprawiali "ceremonie ayahuaski",  by tworzyć rzeczywistość i wznosić się po złotej spirali rozwoju, aż stopniowo przybywało im miłości, radości, bogactwa i natchnienia.
 

Czas kodowania się nowych informacji w umyśle wynosi 40 dni i liczba ta odgrywa bardzo ważną rolę;
Jezus był 40 dni na pustyni, a Gilgamesz na swojej wędrówce.
Kolejne szamańskie święta odbywają się dokładnie co 6 tygodni czyli co 42 dni.

yantra linia1

 

Gwiazda wieczorna

31 stycznia/1 lutego
- Święto słowiańskiej Matki Boskiej Niedźwiedziej,
- Dzień Świstaka,
- celtyckie święto IMBLOC... itd.
- Pora oczyszczenia przez kosmiczne światło. 


Przełom stycznia i lutego to czas, kiedy na niebie pojawia się patronka bogini Leili, WENUS -  zwiastun powracającego do nas ciepła i silniejszych promieni Słońca. - W postaci Gwiazdy Wieczornej pozostanie najjaśniejszym (po Księżycu) obiektem nocnego nieba aż do pełni wiosny.
W tym to czasie dzień się wyraźnie wydłuży, za oknem zaczną złocić się kwiaty zimowego jaśminu, a spod zmarzniętej ziemi wychylą się pierwsze krokusy i przebiśniegi. W stajniach urodzą się jagnięta i owce zaczną dawać mleko...
Słońce zacznie rosnąć w siłę i skrzyć się na śniegu diamentowym blaskiem.

Dwie w roku doby o jednakowej długości dnia i nocy.
Równowaga światła i ciemności.

ceremonia152a

- RÓWNONOC WIOSENNA - 20/21 marca
- RÓWNONOC JESIENNA - 22/23 września


Jest to za każdym razem czas, kiedy dzień i noc, światło i ciemność, Yin i Yang... ściśle się ze sobą splatają i działają zgodnie w służbie Całości.

echnatonZrozumienie sensu i znaczenia tych właśnie świąt wymaga wzniesienia się na wąską ścieżkę pomiędzy dobro i zło, spojrzenia na wszystko z zupełnie nowej perspektywy i uświadomienia sobie prawa o harmonii przeciwieństw.
Można wówczas zrozumieć, że wszystko - jednakowo utopione w MIŁOŚCI - służy jednemu celowi.
Odprawiane w tym dniu ceremonie ayahuaski pełne są odpowiedzi na najtrudniejsze nawet pytania.
Nie tylko umożliwiają poznanie wspólnej, duchowej jedności i jednego źródła odmiennych biegunów, ale...
Wzbogacają nas o WIEDZĘ i MOCE, o jakich nie śniło się filozofom.

 

yantra linia1

 

ayahuasca kregi 018

20/21. marzec
Czas świętowania 19.03 - do pierwszej pełni Księżyca.

- Połączenie matki Natury i ojca Kosmosu.
- Pora radości - Czas zwycięstwa życia nad śmiercią (czas zmartwychwstania).
MIŁOŚĆ, MIŁOŚĆ, MIŁOŚĆ... - Odwieczne święto płodności i czas królowania potężnych, NIEPOSKROMIONYCH SIŁ NATURY.
- Otwarty portal budzi ducha z zimowego snu i wstępują w nas nadprzyrodzone siły.

Około tydzień przed pierwszym dniem wiosny, gdy na nocnym niebie, od Wschodu ukazywał się utożsamiany z boginią Ładą gwiazdozbiór Łabędzia, obserwowano masowy przylot  bocianów.
Obydwa te zjawiska stanowiły sygnał rozpoczęcia przygotowań do uroczystości równonocy czyli wielkiego oczyszczania ludzi i domów z negatywnych energii, zebranych w czasie zimy i z wszelkiego brudu. Następnie każdy wysprzątany i wyszorowany zakątek okadzano ziołami, by skutecznie odgonić ciemne moce....

beltaine 0130 kwietnia/1 maja

- Święto ognia i światła.
-  Z a ś l u b i n y Ziemi i Słońca, wielkie zaślubiny między bogami i boginiami.
- CZAS miłości, szczęścia i nieposkromionej radości (tańce, hulanki, swawole...)
- Święto magów i czarownic (święto CZARODZIELNICY) - chwila, kiedy MAGIA  dostępna jest jest dla wszystkich.
- "Sylwester" druidów.
- Dzień rusałek i duchów przyrody.
- Wiosenne "dziady" (równe pół roku do halloween).

ceremonia wiosnaCZAS MAGII I OBFITOŚCI
trwa nieprzerwanie
Od BELTAINE aż do  PRZESILENIA LETNIEGO.

Ceremonie w tym czasie bywają pomocne w pomnażaniu wszelkich dóbr, tworzenia wzorca bogactwa lub miłości, przyciągania powodzenia a szczególnie.... w poczęciu dziecka.

sobotka 2

NOC KUPAŁY - SOBÓTKA - PRZESILENIE LETNIE


21/22 czerwca

 
- N a j d ł u ż s z y  dzień roku, najkrótsza noc. 
Na Ziemi królują siły światła!
- Powitanie lata.
- Święto ognia i wody.
- Zaślubiny Słońca i Księżyca. 
- SŁOWIAŃSKIE "WALENTYNKI - czas miłości, płodności i wróżb.
- Noc czaru, jedności, harmonii i równowagi.

 

cygnus2Obrzędy przesilenia letniego trwały zawsze kilka dni - od górowania Słońca (21.06) do górowania Łabędzia (29.06).
Słońce to... - oczywiście - manifestacja boga APOLLA, który w tych dniach użycza nam maksimum swojej (męskiej) energii - tej, związanej z działaniem, witalnością, siłą i dynamiką...
Łabędź z kolei uosabia boginię Ładę (WENUS, Wenerę...), która w dniu swojego święta obdarza nas obfitością swoich łask - miłością, ciepłem i dobrobytem...

zniwa02FESTIWAL ŻNIW - FESTIWAL MIŁOŚCI

31 Lipca - 1 sierpnia
(jedyne święto ruchome, gdyż obrzędy odprawiano najczęściej z początkiem żniw).

- Uroczystości Pierwszych Plonów i Urodzaju.
- Czas szczęścia, zdrowia i powodzenia.
- Dzień magii partnerstwa i sprawiedliwości.
- Jedno wielkie WESELE.

U Celtów było to święto boga Lughnasadh (czyt: Lunasad - po irlandzku; Sierpień). Kościół zamienił je na Lammas - Święto chleba - i  przeniósł  na 15 sierpnia jako dzień Wniebowstąpienia Matki Boskiej. Słowianie czczą ją do dziś jako Matkę Boską Zielną, dołączając do ceremonii prasłowiański zwyczaj święcenia w tym czasie ziół, zbóż i owoców.

rownonoc jesienna

22/23.września

Najważniejsze wydarzenie roku! 
- Święto PLONÓW (dożynki) czyli
WIELKI DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA

 
- Dotknięcie TAJEMNICY
- Połączenie z matką Naturą.
- Miłość, wdzięczność, radość i obfitość...


Jak już wspominałam, równonoc to czas sprzyjający wielkiemu zrozumieniu, kiedy to można otrzymać odpowiedzi na wszystkie trudne pytania.

halloween

HALLOWEEN - DZIADY - SAMHAIN


Dziady jesienne - 31 października/ 1 Listopada

- Noc, w czasie której zaciera się granica między światem żywych a Hadesem, między teraźniejszością a przyszłością.
- Sposobność kontaktów z duchami i czas wielkich przepowiedni.

Pod koniec starego i przed rozpoczęciem nowego roku zdecydowanie opada zasłona między światem realnym a królestwem bogów i miejscem pobytu wszystkich, którzy w danej chwili pozbawieni są powłoki materialnej.


zimno21/22.grudnia

- Najdłuższa NOC roku.
- Święto czarnych magów.
- Boże Narodzenie

Gdy na Ziemi królują siły ciemności, każda ciemna sprawka, każda negatywna myśl, każde czarnowidzenie... znajduje BŁYSKAWICZNY rezonans i przyciąga ciemne moce.
W dawnych czasach królowie zamykali granice i nie odwiedzali swych prowincji, kupcy wstrzymywali wyprawy, a ludzie nie wychodzili z domów. "Kapłani" (czarni prorocy) już od dłuższego czasu przyjmowali dary, by przebłagać Słońce, które każdego dnia coraz bardziej skąpiło światła.
Po przesileniu ich modły okazywały się skuteczne i biznes kwitł każdego roku na nowo.
Palone w tym czasie ognie (tak jak palone w nich czarownice, a potem np. książki) ogłaszały triumf i potęgę sił ciemności.

 

Oczywiście szamańskie święta wypadają każdego roku w czasie innej fazy Księżyca i konstelacji planet na Niebie.
Nabierają więc zawsze własnego charakteru i znaczenia.
Trudno zagwarantować opisane wyżej doświadczenia, zwłaszcza że Aya (pod różnymi postaciami) ukazuje się niezależnie od dat.

dusia bembenSzamańskie święta są bardziej uroczystością NA JEJ CZEŚĆ (za każdym razem na cześć jednej z ośmiu jej manifestacji) niż gwarancją opisanych wyżej przeżyć. Sama bogini natomiast równie dobrze może zjawić się  podczas zwykłego weekendu.

Dodać też muszę, że gdy ceremonie odbywają się w potężnym miejscu mocy, na styku energii ziemskich z kosmicznymi, tam, gdzie rytuały odprawiane były niegdyś przez tysiące lat... Data nie ma w ogóle znaczenia.
Otwarty portal zapewnia szczególne atrakcje, choć... W przypadku napoju bogów każdy otrzyma zawsze to, do czego dorósł.

 yantra linia1

 

 

Powrót do strony głównej

 

Źródła:
Proszę o wybaczenie czytelników, zanadto zatroskanych o historyczną poprawność. Druidzi  podobnie jak Grecy objęli swoje świętości tajemnicą i przestrzegali ścisłego zakazu ich spisywania. Oficjalna wiedza na temat ich wierzeń i praktyk, pochodzi od podbijających Celtów Rzymian bądź od irlandzkich mnichów, którzy traktowali druidyzm z własnego punktu widzenia. Nie dotykali istotnej TAJEMNICY, nie posiedli tej samej wiedzy ani zrozumienia.
Moje opisy poszczególnych świąt są wynikiem kojarzenia osobistych wglądów w mistyczny świat starożytnych mędrców ze strzępami informacji ze źródeł. - Najważniejszym   są ceremonie ayahuaski - mistyczne doświadczenia i obudzona pamięć poprzednich wcieleń (nie tylko moich).

Powitanie

dusiaaaaa 3

Witam gorąco miłośników Ayahuaski; szamanów z powołania, głodne duchy i tropicieli prawdy!

Aldona Mironski

Ceremonie w Holandii

cerhol

Newsletter

Imię:
Email:

Kontakt

mail

Piramida Nowej Ery

yantra

fragment z TVN

copyright Aldona Mironski
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd