badania ayahuascaBADANIA NAUKOWE 

 

 

 

"Ayahuasca nie powoduje uzależnień, bo nie wywołuje zmian w obszarach mózgu odpowiedzialnych za przeżywanie przyjemności, tak jak np. heroina, kokaina, amfetamina czy alkohol."
  dr. Jarosław  Szponar, kier. Oddziału Toksykologiczno-Kardiologicznego i konsultant  wojewódzkio w dziedzinie toksykologii klinicznej dla woj. lubelskiego

 

 

Ludzie, którzy pili ayahuaskę na profesjonalnych ceremoniach co 2 tygodnie przez 10 lat posiadają znacznie lepszą pamięć i koncentrację niż starzejący się rówieśnicy.
Są wolni od nałogów i pozostają sprawni umysłowo do późnej starości.
Z reguły mają też właściwą swojej konstrukcji wagę ciała i dobre zdrowie.

Świadomie kreują swój los i nigdy - PRZENIGDY - nie obserwują u siebie objawów, z jakimi borykają się narkomani.aaa ayahuascaJeśli więc pijemy ayahuaskę pod opieką doświadczonych szamanów, nic nam nie grozi - prócz tego, że możemy nabrać trochę szacunku do Dzieła Stworzenia, do wszystkiego i do wszystkich wokół. 
Na dłuższą możemy stać się radośni, obdarzeni dobrą kondycją, koncentracją, pamięcią...
 
Pod hasłem "profesjonalne ceremonie" należy rozumieć spotkania, na których obecni są doświadczeni szamani, uczestnicy mogą się z nimi swobodnie porozumieć i mają powody, by obdarzać ich zaufaniem. 

Ilość osób, biorących udział w rytuale, musi być na tyle ograniczona, że prowadzący są w stanie pomóc każdemu w każdej chwili.  

 

Prace naukowe - szczegóły,
patrz:
Badania naukowe Nad NIE - szkodliwością ayahuaski

 

Czego unikać i przed czym się strzec,
patrz:
Zagrożenia  i  
Dlaczego nie działa

 

 


 

 

 

gaja laskaMAGICZNY ELIKSIR 
HISTORIA W SKRÓCIE


 

 

 

...który daje dostęp do wiedzy i moc czynienia cudów, znany był ludzkości "od zawsze".
I choć w różnych rejonach planety nazywano go i pozyskiwano w różny sposób, główne składniki chemiczne pozostawały zawsze takie same (DMT + iMAO). 

To właśnie AYAHUASCA (skryta pod różnymi nazwami) leży u podstaw religii Indii, Egiptu, Grecji i całego Antyku.

 

 

IZYDA NAPOJ BOGOWKorzystali z niej faraonowie, kapłani, uzdrowiciele, twórcy mitów, wyrocznie i prorocy, założyciele większości religii, prekursorzy alchemii....  


Po jej wypiciu ludzie wznosili się na wyżyny światła, dźwięku i wzorów, będących esencją świętej geometrii. 
- Tak poznawali prawa Uniwersum, zasady matematyki, architektury, chemii, medycyny...  

Tak zgłębiali wiedzę, do jakiej wciąż dorosnąć musi nasza nauka.   

Średniowieczna teoria dotycząca rajskiego drzewa mówi, że Bóg-Stwórca celowo stworzył rośliny, umożliwiające dostęp do WIEDZY i rozeznania między dobrem a złem.  

Kierownik Muzeum Botanicznego na Harvardzie, prof. dr R. E. Schultes, zasugerował nawet wniosek, że rośliny psychoaktywne mogą być współodpowiedzialne za stworzenie pojęcia "BÓG".


DMT

 

Rys: Wzór chemiczny składnika ayahuaski, DMT,

w kręgu zbożowym, w Roundway - 23 lipca 2012 

 

Psycholog z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, prof. Benny Shanon, na podstawie własnych doświadczeń z rutą stepową jak również z amazońskim pnączem doszedł do wniosku, że wszystkie bliskowschodnie religie mają korzenie w doświadczeniach pod wpływem środków psychoaktywnych.

 

prorokW Księdze Wyjścia znajduje się wzmianka o "gorzkich ziołach", które Jahwe jednoznacznie nakazał spożywać swojemu ludowi.
Według Shanona była to RUTA STEPOWA (peganum harmala), która rzeczywiście rosła na pustyniach i zboczach góry Synaj. 

 

Jej nasiona są gorzkie, a ich spożycie daje bogatsze efekty niż ayhuasca z Amazonii.
Dzięki tej właśnie rucie prorok Ezechiel nad rzeką Kebar widział jaskrawe kolory, powietrzne pojazdy, nieludzkie postacie ze skrzydłami, detale anatomiczne... 

 

Mojżeszowi ukazał się Anioł w gorejącym krzewie, który to krzew - ku zdumieniu proroka - wcale nie spłonął.
- Chwilę potem przywódca Izraelitów prowadził swobodną pogawędkę z Bogiem, podczas gdy oczekujący go ludzie słyszeli trąby, grzmoty... Widzieli różne światła i błyskawice...

 

Bardzo zbliżone wizje i przeżycia mają amazońscy szamani pod wpływem ayahuaski, typowy jest również fakt, że w trakcie zbiorowych rytuałów jedni posiadają niezwykłe doznania wzrokowe i dźwiękowe, podczas gdy inni np. obcują z podstawą bytu.

 

 

Drugą z roślin, którą według Shanona mogli stosować Izraelici, jest często GOREJACY KRZEW 1wspominana w Biblii AKACJA

(dziś zastępuje ją bliźniacza siostra z Brazylii, Jurema) 

Niektórzy naukowcy uważają że to ona była słynnym gorejącym krzewem, do tego gatunku miał też należeć budulec Arki Przymierza, ale... To są już tylko luźne hipotezy. 


Na pewno znajdowano ją w grobowcach faraonów, jej drewna używano do ozdób w wielu świątyniach, a przede wszystkim korzystano z ukrytego w niej DMT.

 

Obydwie rośliny - zarówno ruta stepowa jak i słynna akacja - znane były Mojżeszowi jeszcze z Egiptu, gdzie od tysięcy lat służyły jako źródło WIEDZY. Przy ich pomocy kapłani kontaktowali się z zaświatami.

Na moich ceremoniach stosuję właśnie rutę i juremę, najbardziej odpowiedni dla Europejczyków, pierwotny napój,  który tak naprawdę wywodzi się z... Wielkiej Tradycji Północy.

 

 

 


 

Portret Agaty1Wszystko, o czym NIE trzeba wiedzieć,
ale warto!

 

 

Jak wybrać dogodny termin - o cyklach natury i szamańskich świętach, patrz: 
KALEDNARZ CEREMONIALNY

 

O moich doświadczeniach, misji i tradycji:
MÓJ PIERWSZY RAZ
MOJA MISJA
PIRAMIDA NOWEJ ERY

Twórczość moich gości po ayahuasce, patrz: GALERIA

 

Foto: obraz Agnieszki Szałabskiej 

 


 

 

 

ceremonia aya rys

AYAHUASCA - ZAKAZANY LEK

NA WSZYSTKIE WIRUSY

TEGO ŚWIATA

 

 

 

 

CZYM JEST I NIE JEST AYAHUASCA?

Na pewno nie jest narkotykiem. - Narkotyk podstępnie wabi perspektywą pięknych doznań i przyjemnie drażni zmysły. W rzeczywistości jest trucizną, która wciąga, uzależnia, a z czasem sieje spustoszenie; niszczy mózg i czyni człowieka ludzkim wrakiem.

 

Ayahuasca jest tego przeciwieństwem. 
To Roślina, która jest LEKARZEM I NAUCZYCIELEM DUCHOWYM - z innych wymiarów.

Pozwala osiągnąć odmienny stan świadomości, wyzwala moce psychiczne i duchowe, uczy, jak być zdrowym na wszystkich poziomach bytu.
Oczyszcza ciało z toksyn i pasożytów, a w sensie psychologicznym "czyści" także umysł i duszę.

 

Jako środek psychoaktywny nie gwarantuje nikomu szczęścia!
Ona pomaga przyjąć właściwą postawę duchową -  tak, by osiągnięcie szczęścia stało się dla nas możliwe. 


Nigdy nie zdarzyło się, by jakikolwiek amator ayahuaski obserwował u siebie objawy, motyl

z jakimi borykają się narkomani.

Ayahuasca została wciągnięta na listę narkotyków, ponieważ...
No właśnie!

Komu i dlaczego przeszkadza napój bogów?


ZAPOTRZEBOWANIE NA AYAHUASKĘ JEST NATURALNE

U podstaw tej potrzeby leży odwieczna prawda, że człowiek "uwielbia się odurzać"
- przede wszystkim po to, by czasem uwolnić ducha z więzienia materii.

Wszystkie organizmy żywe to lubią!
Np. bez lubi alkohol, muszki owocówki kochają sfermentowane owoce, słonie i psy lubią piwo, świnie - wódkę, koty - eter... itd. itp.

 

Rassouli Joy of FreeRodzimy się z tą skłonnością podobnie jak ze skłonnością do jedzenia i spania.
W zależności od stopnia rozwoju jednostki jest ona większa lub mniejsza, a walka z tym zjawiskiem zdaje się być równie bezsensowna jak walka z uczuciem głodu.

 

Jako istoty obdarzone ciałem i duchem, posiadamy potrzeby fizyczne i duchowe.
- Dla zaspokojenia głodu wystarczy coś przekąsić, lecz by zaspokoić pragnienie przeżyć duchowych, trzeba odłączyć rozum i pozostać przytomnym.

 

Metody, by to osiągnąć, są różne:
- Nasi przodkowie czerpali wiedzę z prymitywnych pól bitewnych. Pełni ran ciętych, kłutych i szarpanych... leżeli przez wiele dni w gorączce, w zimnie, deszczu i błocie... - Dotykali śmierci, w trakcie której mózg wydziela zwiększoną ilość DMT (patrz: Szyszynka).

 

- Szamani różnych plemion stosowali często samo okaleczanie. Np. przed transowym tańcem bez znieczulenia przyszywali do ciała ogromne "skrzydła" z drewna i piór. (W trakcie silnego bólu DMT wydziela się obficie.)

 

 

szamani- U Eskimosów szamanem mógł zostać tylko ten, kto umarł i po kilku dniach wrócił do żywych. Zdarzało się to często, np. po starciu z wilkiem lub niedźwiedziem. (W czasie śmierci klinicznej mózg dosłownie "zalewa się" DMT.)
- Indyjscy jogini (i do niedawna jeszcze europejscy mnisi) pościli i czuwali w odosobnieniu. (DMT wydziela się w trakcie wycieńczających głodówek i bezsennych nocy.)

- Europejskie wiedźmy, arabscy alchemicy, Słowiano-Ariowie, kapłani Starożytnego Egiptu, Grecji, Iranu..., szamani Amazonii.... dostarczali sobie DMT w postaci napoju bogów (ayahuaski).
Co dodawał Jezus do wody, żeby zamienić ją w "wino"? - Patrz: szyszynka

Jak by tę sprawę nie badać, wszyscy wielcy mistycy tego świata zawdzięczają wiedzę i mądrość substancji (DMT), którą produkuje mózg.
Specjalnie sprowokowany dostarcza jej znacznie więcej, w wtedy BRAMY DO WSZELKICH TAJEMNIC stają przed nami otworem.  

 

 

  

 


wielowymiar

PROBLEM NARKOMANII

I AYAHUASCA

 

 

 

Dzisiejszy problem narkomanii jest wynikiem nie zaspokojonej potrzeby bezwarunkowej miłości i głębi życia duchowego. Osiągnęliśmy ten stopień rozwoju, kiedy to głód ducha stał się bardzo dotkliwy.
Jeśli go nie zaspokajamy, cierpimy na depresje, dotykają nas lęki, stany jałowej pustki, poczucie samotności, zagubienie i beznadzieja... Jednym słowem - cierpienie.

Korporacyjna rzeczywistość czy beznamiętne oddawanie siebie dla cudzych interesów powoduje wyciek energetyczny i konieczność sztucznego doładowania się. 
Pcha to wielu ludzi w szpony najróżniejszych nałogów; najłagodniejszym z nich jest pracoholizm, ucieczka w wirtualną rzeczywistość lub dławienie potrzeb obżarstwem, hazardem czy zwierzęcym seksem...

 

Najgorszym jest używanie świętych szamańskich roślin dla rozrywki lub sięganie po twarde narkotyki.- W każdym przypadku mamy do czynienia z patologią i poważnym kryzysem świadomości.

 

 Większość współczesnych narkomanów i różnej maści "holików" zajmuje dziś narkomania

wysokie stanowiska - także rządowe, jeździ wspaniałymi limuzynami i sprawia wrażenie na wskroś praworządnych obywateli. 
Ostro biorą już na studiach, kiedy to w każdej niemal dyskotece mogą zaopatrzyć się w środki niebezpieczne dla zdrowia i życia.

 

Tak jesteśmy skonstruowani, że skłonność do cyklicznego odurzania się posiadają w naszej rzeczywistości wszyscy ludzie o zdrowych potrzebach emocjonalnych, natomiast tendencje do wpadania w nałóg - tylko niektórzy.

 

Ayahuasca jest DAREM dla jednych i drugich.
Nie jest substytutem ekstazki czy napojów wyskokowych na krótkotrwałą euforię i sztuczne szczęście.
- Ona w sposób bezpieczny zaspokaja największą tęsknotę ludzkości,; otwiera bramy do wiedzy duchowej i wskazuje najkrótszą drogę do szczęścia!


2362 2006-0848 Jerusalem artichoke flowersDzięki ayahuasce przypominamy sobie, kim naprawdę jesteśmy, jakie jest nasze zadanie i osobista misja.

Odkrywamy indywidualne talenty i pasje, a wszystkie choroby duszy i ciała, wszelkie "holizmy" i lęki leczymy MIŁOŚCIĄ.

- Bo ayahuasca daje to, czego wszyscy pragną w głębi duszy najbardziej  - bez żadnych skutków ubocznych!!!  Przywraca prawdziwą, głęboką więź ze Źródłem (Stwórcą, Wielkim Duchem, Wszechświatem... - jak kto woli) i matką Ziemią. Pomaga odbudować poczucie własnej wartości, pęd do rozwoju i radość życia. Uczy, jak być człowiekiem spełnionym.
Cała zabawa w tym, aby uważnie słuchać jej nauk i pod ich dyktando zmieniać swoje życie. 

SKUTECZNOŚĆ AYAHUASKI W WALCE Z NAŁOGAMI

 

W Stanach Zjednoczonych po wielu latach badań laboratoryjnych nad Ayahuaską i Ibogainą, stwierdzono ich wysoką skuteczność w walce z nałogami wszelkiego typu.
Badania opublikowano w "Current Drug Abuse Reviews" (w czerwcu 2013). Wynika z nich, że Ayahuasca może pomóc zmniejszyć zużycie substancji toksycznych, promując jednocześnie rozwój osobisty i duchowy.  
Oznacza to, że ludzie, którzy nie szukają rozwoju, ci, którzy nie mają zamiaru dokonać żadnych zmian i pracować nad rozwojem osobowości.... Nie powinni leczyć nałogu ayahuaską.

 

 

 

 


 

 

 

 

Marysia i Burek WitkacyAYAHUASKA WEDŁUG

BADACZY

 

 

"Motywy (...) ludzi Zachodu do (...spożywania ayahuski...) są różnorodne.

Począwszy od poszukiwania Wiedzy, mądrości, oświecenia, duchowej mobilizacji, zrozumienia natury łączących nas związków z innymi, jak i istoty naszych związków z Naturą.

W przypadku artystów najistotniejsze jest poszukiwanie inspiracji twórczych, podobnie jak to czynił w pierwszej ćwiartce XXw. nasz genialny Witkacy (rys. z lewej). 

I wreszcie najliczniejsza grupa to ludzie szukający uzdrowienia bezpośrednio przez ayahuaskę lub pragnących za jej pośrednictwem znaleźć odpowiednią terapię.  (...)
- Piotr Kosibowicz  

 

 

"...Kiedy ayahuasquero wypija swój roślinny napar, duchy ukazują mu się i wszystko wyjaśniają. swieta roslina

Niewidzialne istoty, maninkari, są w zwierzętach, roślinach, górach i strumieniach, jeziorach i pewnych kryształach i są źródłem wiedzy. Ich istnienie nie zna końca ani choroby...."
- Maciej Kuczynski

 

"...Na jakiej zasadzie przystosowawczą cechą dla roślin jest wytwarzanie psychodelicznych alkaloidów, które najwyraźniej nie pełnią żadnych innych funkcji aniżeli dostarczanie ludziom głębokich wglądów i uleczeń duszy? (...) wydaje się, iż zachodzi tutaj rodzaj osobliwej symbiozy. (..)

Z pewnością jednym z typowych doświadczeń związanych z zażywaniem ayahuaski jest to, iż ludzie stają się świadomi wzajemnej zależności całego życia. (...) ayahuasca z reguły powoduje potężne wzbudzenie postawy pełnej czci i najwyższego szacunku wobec żyjącej Ziemi i jej stworzeń.(...)
(użycie psychodelików) przyczyniło się do rozwoju wielu ruchów ekologiczno-duchowych, wliczając tu głęboką ekologię, ekofeminizm, bioregionalizm, ekopsychologię, zielarstwo i medycynę naturalną oraz rolnictwo organiczne. (...)
- Raflph Metzner

 

dziadek ayahuasca

"...ayahuasca stanowiła puszczański odpowiednik kina, telewizji.
Po zapadnięciu zmroku, bez elektryczności, cóż można było robić (...)
Pito - rzecz jasna - ayahuaskę, a ona - przed spożywającymi ją Indianami - roztaczała swoje nieskończone, uwodzicielskie wizje.
Pod jej wpływem czarownik zdzierał bielmo spowijające na co dzień wzrok jego współplemieńców. A oni - mając przed oczami ten niezwykły kalejdoskop - zaczynali powoli rozumieć, jak zbudowana jest materia; z czego składa się cały wszechświat.
- Jacek Kazinski, Wit Romanowski 

 

 "Próba naukowego wytłumaczenia mechanizm, stojących za skutecznością tych kuracji, dowodzi jedynie kulturowej przepaści pomiędzy racjonalnymi, analitycznymi (...) przedstawicielami tzw. cywilizacji Zachodu a mocno wierzącymi w siły natury i magię ludami zamieszkującymi tereny Amazonii"
-  Magdalena Śniadecka-Kotarska  Prof. antropologii, specjalizująca się w tematyce kultur latynoamerykańskich

 

 

 

 


 

 

 

ceremonie w Holandii

AYAHUASKA 

AMAZOŃSKICH SZAMANÓW

 

 

"Szamanizm to nie tylko uzdrawianie.
Dzięki zmienionym stanom świadomości szaman potrafi chronić podległych mu współplemieńców przed urokami, klątwami czy innymi zagrożeniami. Zabezpiecza ich przed wpływem ludzi bądź bytów nieżyczliwych. Wykonuje też egzorcyzmy czyli przekonuje obce dusze, by ustąpiły w ciele miejsce tej właściwej.
Dobry Szaman ma kontakty z duchami roślin, zwierząt, z najróżniejszymi, potężnymi energiami spoza naszego świata, z duchami z innych wymiarów, nawet z kosmitami. Wszyscy oni mogą mu pokazać, jakie pacjent ma problemy, a nawet naświetlić przyszłość czy przeszłość danej osoby lub społeczności."
- Zdzisław Jan Ryn,"Medycyna indiańska"

 

 

Rassouli Reflection of LoveSzaman Rafael:
Ayahuasca "...Uczy nas miłości do całego kosmosu, miłości naszej kosmologii, (...) Uczy nas opieki nad naturą. Nas i nasze dzieci. Ayahuasca uczy nas kochać naturę, widzieć duchowość tej krainy, zobaczyć (...) matkę Ziemię i Kosmos..."
- Dean Jeffreys, Shamans of the Amazon"

 

Peruwiański szaman don Hector z San Pedro de Casta:
...Ayahuasca może udzielić ci odpowiedzi na każde pytanie, które jej zadasz (...) - bo ona, tak naprawdę... WIE WSZYSTKO! (...)
Jeśli masz dobrego przewodnika (...) "mistrza", który umiejętnie poprowadzi cię na spotkanie z ayahuaską, możesz niespodziewanie stanąć twarzą w twarz z największymi tajemnicami Wszechświata!
Jeśli zaufasz ayahuasce, ona cię na pewno nagrodzi! Nie zawiedzie cię i doprowadzi do celu!
- Jacek Kazinski, Wit Romanowski - vilcacora.com.pl

 

milosc ayowaJavier, szaman z Ekwadoru:
"...Jeśli więcej ludzi na Zachodzie byłoby w stanie doświadczyć miłości, nie byłoby potrzeby szaleństwa w rozwiniętym społeczeństwie.(...) Konsekwentnie, nie byłoby potrzeby ratować planety, ponieważ nie byłoby zagrożenia. "Miłość rozwiązuje problemy w prosty sposób. Ayahuasca leczy poprzez miłość".
- Ross Heaven, psycholog, znawca szamanizmu, "Ayahuasca - winorośl dusz, medycyna miłosci".

 

Szaman (z filmu www.shamansoftheamazon.com):
"Ayahuasca daje energię, czyni nas mocniejszymi i przedłuża życie. Ayahuasca uczy, że nie jesteśmy czymś innym od Natury. My ludzie jesteśmy z nią nierozerwalnie związani i jeśli doprowadzimy do katastrofy ekologicznej, będzie ona zarazem końcem ludzkości."

 


wgladFrancisco Montes Schunas z plemienia Kampów:
Dla większości plemion z basenu Amazonki ayahuasca jest "rośliną-nauczycielem" i "rośliną- mistrzem". Za jej pośrednictwem Indianie dowiadują się wielu podstawowych kwestii dotyczących ludzkiej egzystencji.

Ayahuasca zdradza im mnóstwo tajemnic i wprowadza w obszary, do których normalnie człowiek nie ma dostępu. (...), zrywa z ludzkich oczu bielmo i pokazuje całe bogactwo otaczającej nas rzeczywistości, na co dzień nie dostrzegane. Pokazuje, że rzeczywistość jest wielowarstwowa i że nie ma warstwy, która byłaby ważniejsza od pozostałych. Udowadnia, że to co nas otacza, przypomina cebulę - gdy zedrze się jedną powłokę, natychmiast wyziera spod niej następna, jeszcze bardziej intrygująca niż poprzednia.

Ponadto w czasie ceremonii picia Ayahuasca odpowiada na pytania, które jej zadajesz. Jeśli masz szczęście, a ayahuasca dostrzeże w tobie właściwego partnera, może ci nawet zdradzić, co cię spotka w przyszłości. Roślina ta oferuje bowiem dostęp do Uniwersalnego Rozumu Wszechświata, gdzie zapisane jest wszystko, co już było i co dopiero będzie.

 

ayahuasca 098Ayahuasca działa poprzez wizje, które roztacza i "otwiera" (to chyba właściwe słowo) przed adeptami biorącymi udział w ceremonii jej picia.
W tych wizjach zamyka się jej największa potęga.
Ważny jest trans, w który ona wprowadza.

Ayahuasca umożliwia osiągnięcie odpowiedniego stanu umysłu. Dzięki niej w ciągu kilku sekund potrafię mentalnie przemieszczać się z miejsca na miejsce, umiem odnajdywać zgubione przedmioty. Szukam na przykład ciebie. Ja jestem w Peru, a ty w Polsce. Koncentruję się..., myślę. (...) I po chwili już cię mam, widzę. Widzę cię, jak na ekranie. Widzę, z kim się spotykasz, co robisz, a nawet co myślisz.
Albo inny przypadek: szukam zgubionego portfela. Koncentruję się... koncentruję... i po chwili, dosłownie po kilku sekundach, widzę go jak na dłoni. Portfel leży w trawie, nad rzeką, wypadł właścicielowi z kieszeni, gdy ten wysiadał z łodzi.
Właściciel idzie w opisane przeze mnie miejsce i znajduje zgubione pieniądze. Wraca i opowiada, że było dokładnie tak, jak mu powiedziałem. Nie może wyjść z podziwu. Jest szczęśliwy, zadowolony. Pyta mnie tak samo jak ty: - "Panie Montes, jak to możliwe?" A ja na to się śmieję.
Wiem, że wszystko to może się zdarzyć jedynie dzięki ayahuasce, bo ayahuasca jest niezrównana. To wspaniały dar natury!

 

napoj bogow 2Aby dojść do takich umiejętności trzeba lat. Trzeba setki razy spotykać się z ayahuaską, nauczyć się odpowiednio manewrować własnym mózgiem, umysłem. Gdy umiesz umysł odłączyć od tego, co cię otacza, gdy wiesz, jak uciec przed tym, co cię przykuwa do jednego miejsca i co cię rozprasza, wystarczy gdy masz opuszczone powieki - jeden, czy dwa ruchy gałek ocznych i twoja myśl ulatuje tam, dokąd powinna się udać. I - jeśli jesteś odpowiednio zaawansowany w szamańskim rzemiośle - trafia bezbłędnie.-

- Z wywiadu dla Romana Warszewskiego AYAHUASCA BEZ GRANIC

 

 Aldona Mironski

O ayahuasce peruwiańskiej, patrz:
Tradycja Indian

 

 

 

 


 

Powrót do strony głównej